zapytaj eksperta

Ceramidy

Ilość produktów: 476

DZIAŁANIE

Ceramidy nawilżają, odbudowują barierę lipidową, regenerują i chronią naskórek przed utratą wody. Ponadto łagodzą podrażnienia oraz działają przeciwzmarszczkowo.

TYP SKÓRY

Ceramidy to niezbędny składnik w pielęgnacji każdego rodzaju skóry. Szczególnie dedykowane są skórze suchej, wrażliwej, podrażnionej i dojrzałej.

CIEKAWOSTKA

Ceramidy są nazywane cementem międzykomórkowym, który m.in. tworzy barierę hydrolipidową skóry. Dzięki temu chroni ją, wzmacnia i pozwala na odbudowę uszkodzonego naskórka.

Produkty nawilżające na bazie ceramidów są często polecane w przypadku pielęgnacji skóry z atopowym zapaleniem skóry oraz przesuszonej ze stanem zapalnym. Ceramidy dostarczane w kremie lub żelu uzupełniają nasze ceramidy naturalne, których w starzejącym naskórku jest coraz mniej. Badania laboratoryjne przeprowadzone przez firmy kosmetyczne wykazały, że już trzytygodniowe używanie preparatów z ceramidami poprawia stan nawilżenia o ponad 60%.

Ceramidy chronią również włosy przed utratą wody, nawilżają je, nadają im elastyczność, połysk i sprężystość oraz zapobiegają rozdwajaniu się końcówek.