Bist du in Deutschland? Cosibella auch!

Um Ihnen ein noch besseres Einkaufserlebnis zu bieten, leiten wir Sie zu unserem deutschen Shop weiter.

Die Produktpalette im Zielshop ist sorgfältig ausgewählt, um die Vorlieben und Bedürfnisse der deutschen Kunden zu erfüllen und ein umfassendes Einkaufserlebnis und einen persönlichen Service zu gewährleisten.

zapytaj eksperta

Serum na przebarwienia

Ilość produktów: 276

Jeśli zmagasz się z uporczywymi przebarwieniami, wprowadź do pielęgnacji skoncentrowane serum, które wspomoże w ich rozjaśnieniu. W efekcie ujednolici koloryt cery oraz przywróci jej blask. W formule takiego kosmetyku możesz poszukiwać kwasów, witaminy C, retinolu, alfa-arbutyny i wielu innych. Sprawdź naszą ofertę i podejmij walkę z przebarwieniami!

ilość produktów: 30/276

Serum na przebarwienia skóry jest rekomendowane osobom, które zmagają się plamami pigmentacyjnymi na twarzy. Najczęściej tego typu zmiany pojawiają się na skutek nadmiernej ekspozycji na słońce, trądziku lub podrażnieniu naskórka. Mogą mieć także związek z ciążą, przyjmowaniem leków lub uwarunkowaniami genetycznymi. 

W walce z rozjaśnianiem takich przebarwień mogą pomóc składniki obecne w serum na przebarwienia. Wspierają one delikatne złuszczanie martwych komórek naskórka, a tym samym pomagają “wydobyć” nadmiar barwnika ze skóry i rozjaśnić zmiany. 

Serum na przebarwienia — jakie warto wybrać?

Jeśli masz tendencję do tworzenia się brązowych przebarwień na twarzy, możesz sięgnąć po serum, które zawiera inhibitory tyrozynazy, czyli enzymu odpowiadającego za gromadzenie się barwnika. Wśród składników, które wspierają walkę z nim, można wymienić np. kwas askorbinowy lub azelainowy. Natomiast jeśli zmiany pigmentacyjne już pojawiły się na twarzy, możesz sięgnąć po kosmetyk, który zawiera:

  • niacynamid – wspiera blokowanie barwnika pomiędzy komórkami,
  • kwasy AHA/BHA lub enzymy – wspomagają złuszczanie martwych komórek i rozjaśnianie skóry.

Wybór produktu zależy od stanu Twojej cery.

Serum rozjaśniające przebarwienia – o czym pamiętać podczas jego stosowania?

Aby po użyciu serum na przebarwienia na skórze nie pojawiły się nowe zmiany, pamiętaj o ochronie przeciwsłonecznej. A zatem:

  • chroń twarz przed bezpośrednią ekspozycją na słońce,
  • stosuj kremy z filtrami UV, które wspomagają odbijanie promieni UVA/UVB. 

Filtry pomagają również zapobiec występowaniu wolnych rodników, które odpowiadają za procesy starzenia się skóry. 

Sprawdź dostępne serum na przebarwienia i wybierz odpowiedni produkt dla siebie.

Popularne rodzaje produktów: serum nawilżające, serum do cery naczynkowej, serum z kwasem hialuronowym, serum na trądzik, serum pod oczy