Bist du in Deutschland? Cosibella auch!

Um Ihnen ein noch besseres Einkaufserlebnis zu bieten, leiten wir Sie zu unserem deutschen Shop weiter.

Die Produktpalette im Zielshop ist sorgfältig ausgewählt, um die Vorlieben und Bedürfnisse der deutschen Kunden zu erfüllen und ein umfassendes Einkaufserlebnis und einen persönlichen Service zu gewährleisten.

zapytaj eksperta

Pędzle do makijażu

Ilość produktów: 67

Dobrej jakości pędzle są fundamentem udanego makijażu i niezbędnym elementem do jego wykonania. Umożliwiają precyzyjną aplikację produktów do twarzy, oczu i ust. Ich włosie może być syntetyczne lub naturalne, a w zależności od kształtu mają różnorodne zastosowanie. Na naszym blogu znajdziesz kompendium wiedzy o pędzlach do makijażu!

ilość produktów: 30/67

Wykonywanie makijażu można porównać do tworzenia dzieła przez artystę. Tu również są potrzebne “płótno”, czyli twarz, “farby”, tj. kosmetyki, oraz odpowiednie narzędzia, czyli pędzle do makijażu

Ich wybór nie może być przypadkowy – od rodzaju akcesorium zależy, jaki efekt uzyskasz. Aby nieco ułatwić Ci to zadanie, przygotowaliśmy szeroki wybór pędzli. Mają one różne wymiary i pozwolą Ci stworzyć niesamowity make-up w prosty i przyjemny sposób. 

W asortymencie znajdziesz pędzle z miękkim włosiem syntetycznym, które doskonale sprawdza się do aplikowania produktów o płynnej i sypkiej formule. Włoski nie chłoną kosmetyków, dzięki czemu nie marnujesz ich i zużywasz swoje cienie, pudry czy rozświetlacze w całości. 

Pędzle do makijażu – jakie są dostępne?

Do wykonania makijażu jeden pędzel Ci nie wystarczy. Trzeba dostosować narzędzie do typu produktu, który chcesz nałożyć na twarz. Dlatego w naszej ofercie dostępne są różne rodzaje akcesoriów – wyróżniające się określonym kształtem czy wielkością.

Pędzle do podkładu i pudru

Aby makijaż wyglądał naturalnie, zarówno podkład, jak i puder trzeba równomiernie rozprowadzić na całej twarzy. Do tego najlepiej sprawdzą się pędzle z szerokim włosiem – dzięki dużej powierzchni styku ze skórą aplikacja produktu jest szybsza. 

Idealny pędzel do podkładu płynnego to taki ze spłaszczoną końcówką, typu flat top. Można go łatwo docisnąć do twarzy i wklepać produkt w skórę. Natomiast sypkie kosmetyki nałóż przy pomocy akcesorium z okrągłą główką – takim włosiem łatwiej jest rozprowadzić formułę na całej powierzchni skóry i rozblendować ją z podkładem.

Pędzle do konturowania

Konturowanie twarzy wymaga precyzji. Róż, rozświetlacz, jak i bronzer należy nakładać na określone partie buzi, aby efekt był estetyczny, a proporcje twarzy zachowane. Dlatego do aplikacji tych kosmetyków wybierz pędzle o mniejszej główce niż ta w modelach do pudru. Ponadto zwróć uwagę kształt. Do nakładania:

  • różu najlepiej sprawdzą się akcesoria ze ściętą końcówką – idealnie dopasowuje się do kości policzkowych,
  • rozświetlacza dobrym wyborem są modele o stożkowym kształcie – można nimi precyzyjnie rozjaśnić szczyty kości policzkowych,
  • bronzera sięgnij po pędzel ze zbitą, okrągłą główką (do aplikacji kosmetyku na policzki i skronie) oraz akcesorium z krótkim, płasko ściętym włosiem (do konturowania nosa).

Pamiętaj, żeby nie używać tego samego pędzla jednocześnie do różu, rozświetlacza i bronzera. Formuły kosmetyków wymieszają się, przez co efekt będzie daleki od oczekiwanego.

Pędzle do make-upu oczu

Aby makijaż oczu wyglądał idealnie, do nakładania cieni użyj pędzla z gęstym i krótkim włosiem. Akcesorium nie może być zbyt “puchate – taki model przyda się dopiero do rozcierania granic kolorów. Zatem co wybrać?

  • Cienie najlepiej aplikować pędzlem z okrągłą, płaską główką. Za ich pomocą można nakładać kosmetyki tak, aby barwy się przenikały, a pomiędzy nimi nie było wyraźnych granic.
  • Do kresek i brwi wykorzystaj akcesorium z płaską, ostrą i cienką końcówką. Dzięki temu linia będzie mogła być odpowiednio cienka, a Ty unikniesz powstania „efektu pandy”. 

Jeśli podczas aplikacji cieni drobinki opadną na policzek, możesz łatwo je “zmieść” dużym pędzlem do pudru. 

Pędzle do makijażu ust

Usta można po prostu pomalować pomadką czy błyszczykiem bez sięgania po dodatkowe akcesoria. Jednak jeśli np. dzielisz szminkę z kimś innym, do jej nałożenia lepiej użyć pędzla. Dobrze sprawdzi się model ze zbitym, krótkim włosiem ściętym pod skosem. Za jego pomocą precyzyjnie nałożysz kosmetyk w kącikach ust i rozprowadzisz wzdłuż całej linii warg. 

Czyszczenie pędzli do makijażu

Zarówno duże jak i małe pędzelki do makijażu należy regularnie myć. Resztki kosmetyków mogą stać się idealnym miejscem do rozwoju patogenów. Zatem gdy kolejny raz użyjesz nieumytych akcesoriów, przeniesiesz drobnoustroje na twarz. To może doprowadzić do rozwoju trądziku.

Akcesoria do make-upu można po prostu wymoczyć w płynie micelarnym przez 15-30 minut, a potem wypłukać. Możesz także użyć specjalnego żelu lub gąbki do mycia pędzli. 

Pędzle do makijażu twarzy to podstawowe wyposażenie każdej miłośniczki make-upu. Zaopatrz się w odpowiednie modele i zacznij malować jak profesjonaliści!

pixel