Bist du in Deutschland? Cosibella auch!

Um Ihnen ein noch besseres Einkaufserlebnis zu bieten, leiten wir Sie zu unserem deutschen Shop weiter.

Die Produktpalette im Zielshop ist sorgfältig ausgewählt, um die Vorlieben und Bedürfnisse der deutschen Kunden zu erfüllen und ein umfassendes Einkaufserlebnis und einen persönlichen Service zu gewährleisten.

zapytaj eksperta

Odżywki do włosów

Ilość produktów: 154

Zadbaj o piękne i zdrowe włosy, sięgając po odżywki, które polecamy w naszym asortymencie. Odpowiednio dobrane składniki aktywne w formule sprawią, że Twoja fryzura będzie wyglądała świeżo, a włosy będą odżywione i wygładzone. Wybieraj spośród odżywek bogatych w emolienty, proteiny oraz humektanty i spraw, że Twoje włosy będą błyszczeć! Zapomnij o niesfornych kosmykach.

ilość produktów: 30/154

Właściwa pielęgnacja włosów obejmuje kilka etapów. Pierwszy z nich to oczyszczanie kosmyków z sebum, martwych komórek naskórka, resztek kosmetyków i innych zanieczyszczeń. Drugi to odżywianie pasm, czyli dostarczanie im składników potrzebnych do tego, żeby były zdrowe, mocne i pełne blasku. 

W uzyskaniu takiego efektu mogą pomóc składniki obecne w odżywkach do włosów. To produkty o lekkiej konsystencji, które aplikuje się na czyste kosmyki. 

Odżywki do różnych rodzajów włosów – jakie wybrać? 

Podczas wybierania odżywki do kosmyków należy kierować się przede wszystkim ich potrzebami. Dla ułatwienia podzielono produkty na kilka kategorii.

Odżywki do włosów suchych

Wysuszone kosmyki potrzebują przede wszystkim nawilżenia. Dlatego sięgnij po odżywki, które zawierają humektanty. To substancje, które:

 • wspomagają poprawę poziomu nawodnienia włosów,
 • pomagają wiązać wodę w kosmykach,
 • wspierają utrzymanie właściwego nawilżenia pasm. 

Do tego grona składników można zaliczyć m.in. aloes, miód, kwas hialuronowy, niacynamid, panthenol, mocznik i gliceryna.

Włosy suche trzeba także zabezpieczyć przed uszkodzeniami. Zatem wybieraj także odżywki z olejami lub silikonami. Składniki pomagają stworzyć na powierzchni pasm warstwę ochronną, wygładzić je i zmniejszyć ryzyko utraty wody.

Odżywki do włosów zniszczonych i rozdwajających się

W przypadku uszkodzonych i rozdwajających się pasm ważna jest przede wszystkim ich regeneracja. Zatem używaj odżywek, które zawierają składniki wspomagające odbudowę włosów. Są to np.: ceramidy i proteiny, takie jak keratyna, jedwab, elastyna, mleko, żelatyna. Składniki:

 • stanowią element budulcowy kosmyków,
 • wnikają w głąb włosa i wspierają jego odbudowę,
 • pomagają regenerować uszkodzone pasma i przywracać im gładkość oraz miękkość,
 • wspomagają przywracanie kosmykom objętości,
 • pomagają zmniejszyć puszczenie się kosmyków. 

Odżywki z tymi substancjami są odpowiednie także do pielęgnacji włosów kręconych i suchych.

Odżywki do włosów kręconych

Włosy kręcone często są określane, jako kosmyki puszące się, niesforne, podatne na plątanie i trudne do ułożenia. Aby je ujarzmić i wydobyć naturalne piękno, wybierz odżywki z emolientami. To składniki, które:

 • wspierają nawilżanie i regenerowanie włosów,
 • pomagają stworzyć na powierzchni kosmyków warstwę ochronną, 
 • wspomagają procesy zapobiegające ucieczce wody z pasm,
 • wspierają wygładzanie włosów i łatwiejsze ich rozczesywanie,
 • pomagają przeciwdziałać plątaniu się kosmyków.

Emolienty mogą być także potrzebne włosom suchym. Pomagają zachować odpowiedni poziom ich nawilżenia przez cały dzień. 

Odżywki do włosów farbowanych

Właścicielom włosów farbowanych zależy przede wszystkim na ochronie koloru. Dlatego warto sięgać po odżywki ze składnikami, które pomagają przedłużać trwałość farby i zapobiega jej wypłukiwaniu się. 

Ponadto trzeba pamiętać, że kosmyki farbowane są często osłabione przez używanie farby czy rozjaśniaczy. Zatem istotne jest stosowanie produktów z emolientami, które pomagają je wzmocnić i zabezpieczyć przed kolejnymi uszkodzeniami.

Najlepsze odżywki do włosów pod względem porowatości – co powinny zawierać?

Odżywki do włosów w sklepie Cosibella zostały podzielone nie tylko ze względu na stan włosów, ale także ich porowatość. Znajdziesz u nas produkty:

 • Odzywki do włosów niskoporowatych. Zazwyczaj są to proste, odporne na różnego rodzaju zabiegi fryzjerskie włosy, które trudno spuszyć, ale za to łatwo obciążyć. W tym przypadku dobrze sprawdza się “oszczędna” pielęgnacj. Dobrze sprawdzą się kosmetyki o lekkiej konsystencji ze składnikami, które nie wnikają w głąb włosów. Są to np. oleje “małocząsteczkowe”, takie jak kokosowy, a także aminokwasy i ekstrakty ziołowe; 
 • Odzywki do włosów średnioporowatych. Są to proste, falowane lub lekko kręcone włosy, które mają tendencję do puszenia się, zwłaszcza w wilgotnych warunkach. Dość łatwo je wystylizować, ale są przy tym dość podatne na uszkodzenia. Do ich pielęgnacji warto używać odżywek, które zawierają oleje z nienasyconymi kwasami tłuszczowymi (NNKT) omega-7 i omega-9. Mają one średniej wielkości cząsteczki, które są w stanie wniknąć pod rozchylone nieco łuski włosów. Dobrym wyborem są także kosmetyki z proteinami – jedwabiem i keratyną, które wspierają odbudowę kosmyków;
 • Odzywki do włosów wysokoporowatych. Są to puszące się, niesforne kosmyki, które łatwo wymodelować, ale trudno utrzymać “w ryzach”. Do tego grona można zaliczyć także zniszczone włosy. Mają one bardzo rozchylone łuski, dlatego potrzebują one przede wszystkim ochrony i odbudowy. Zatem, jeśli masz takie kosmyki, sięgnij po odżywki z olejami z NNKT omega-3 i proteinami mlecznymi oraz owsianymi. Mają one duże cząsteczki, które wspierają odbudowę kosmyków i zamykanie rozchylonych łusek. 

 

Odżywki do włosów – jak stosować?

Odżywek można używać na dwa sposoby.

 • Rozprowadzić na mokrych włosach, pozostawić na kilka minut i spłukać.
 • Nałożyć na dłoń porcję produktu o wielkości orzecha laskowego, nałożyć na kosmyki i następnie ułożyć fryzurę jak zawsze. 

Warto jednak aplikować kosmetyki po każdym umyciu.

 

Wybierz odżywkę dopasowaną do potrzeb swoich pasm i ciesz się kompleksową pielęgnacją włosów.