Ekologia

ECOSIBELLA Bądź eko razem z nami Nie chcemy przyczyniać się do zanieczyszczania naszej planety.

Codziennie dokładamy wszelkich starań, by budować mur, który chroni środowisko przed zniszczeniem.

Wiemy, ile zawdzięczamy otaczającej nas przyrodzie, ale zdajemy sobie sprawę, że działalność człowieka często jej szkodzi. Ekologia i zrównoważony rozwój to jedyny sposób na podziękowanie.
ekologia
ekologia
Nasze paczki
Nie zawierają folii bąbelkowej
Są wypełnione biodegradowalnym skropakiem
Zawierają eko kartki z informacją o recyklingu naszej paczki
Zaklejone taśmą papierową
Są kartonem z tektury trójwarstwowej
Mogą być fajnym legowiskiem dla zwierzątek!
Zobacz jak pakujemy Twoje zamówienia
ECOSIBELLA
W Cosibelli nasze produkty dostarczamy w paczkach, które są przyjazne środowisku i nie zawierają zbędnego plastiku. Współpracujemy również z zeroemisyjną firmą kurierską, ale to nie wszystko! Zmiany zaczynają się od nas samych, dlatego wszyscy pracownicy biorą udział w szkoleniach i webinarach, które pomagają lepiej zrozumieć problemy środowiska, rozwiązania i wyzwania, przed którymi stoimy.
Ekomagazyn
Już znasz materiały, z których składa się paczka. Ale przecież karton i skropak to nie jedyne ekologiczne rozwiązania w naszym magazynie. Czy wiesz, co robimy ze wszystkimi foliami i kartonami zbiorczymi? Pierwsza myśl to pewnie wyrzucanie ich do odpowiednich kontenerów. Nie u nas! Naszym założeniem jest gospodarowanie zasobami w obiegu zamkniętym, czyli dawanie im drugiego życia. I tak też robimy.

Kartony zbiorcze są segregowane i te, które nadają się do ponownego użycia, oddawane są do sklepu internetowego, który pakuje w nie swoje wysyłki. Pozostała część jest magazynowana i przekazywana do przerobienia na ekologiczny papier. Również folie z dostaw są trzymane w osobnym koszu i trafiają do punktu odzysku i recyklingu.

Dzięki temu dajemy drugie życie materiałom. Minimalizujemy ilość wytwarzanych odpadów, a te, które powstają, nie trafiają na składowiska, a stają się surowcem używanym w innych produktach. Co więcej, na magazynie segregujemy odpady i mamy kran z przefiltrowaną wodą, dzięki czemu pracownicy nie muszą jej kupować w plastikowych butelkach.
Ekologiczne biuro, czyli dom
Okej, a co z biurem? Zacznijmy od tego, że pracujemy hybrydowo, dzięki czemu nie tracimy czasu na dojazdy do pracy. Ale nie o nas tu chodzi - praca zdalna ogranicza ruch samochodowy, który w znacznym stopniu przyczynia się do emisji dwutlenku węgla, a w konsekwencji złej jakości powietrza w miastach.

W biurze, tak jak na magazynie mamy filtrowaną wodę i segregujemy odpady. Mogłoby się wydawać, że to podstawy, jednak ciągle w wielu miejscach są zaniedbywane. Mamy także rośliny oczyszczające powietrze! W ECOSI BIURZE drukujemy tylko na ekologicznym papierze. Mamy wszelkie przybory potrzebne do pracy, które wykonane są z tworzyw z recyklingu, nie zawierają plastiku i mogą być ponownie przetworzone.

W biurze zbieramy również plastikowe nakrętki, bo najlepiej nadają się do recyklingu, oraz elektrośmieci, które są od nas odbierane, a następnie unieszkodliwiane przez odpowiednie firmy.
Poznaj bliżej marki, które są EKO!
Nasze marki własne również są tworzone z myślą o ekologii
SkinTra - Skin Transformation
Nasza pierwsza marka do pielęgnacji twarzy! Jej celem jest poprawa wyglądu i kondycji cery oraz poprawa samopoczucia bez konieczności wychodzenia z domu.

A co z ekologią? To był nieodzowny punkt projektu SkinTra. Miało być eko i tak jest. Opakowania z brązowego szkła nie tylko zapewniają ochronę kosmetyków przed promieniowaniem UV, ale także nadają się do recyklingu. Wiemy, że mniej znaczy więcej, dlatego kosmetyki SkinTra nie mają dodatkowych opakowań, a skład i wszelkie informacje o produkcie możesz przeczytać na etykiecie wydrukowanej na ekologicznym papierze. Każdy zakupiony produkt marki SkinTra to część lasu posadzonego we współpracy z fundacją Las Na Zawsze.
Zobacz
Kolejna marka kosmetyczna
W nowej marce również nie odpuszczamy tematu ekologii!

Rozpisując się, zdradzilibyśmy wiele sekretów, ale już teraz możemy Ci powiedzieć, że w naszej nowej marce znajdziesz wiele ekologicznych rozwiązań i to nie tylko w samej formule kosmetyku, ale także jego opakowaniu oraz fundacji, z którą będziemy współpracować.

Stay tuned!
A co Ty możesz zrobić u nas, żeby być bardziej eko?
Eko kosmetyki
Wybieraj kosmetyki marek, które są przyjazne dla środowiska i nie przyczyniają się do produkcji zbędnych opakowań.
Świadomość
Kupuj produkty odpowiednie dla Ciebie, co zmniejszy ryzyko nietrafionego zakupu. Potrzebujesz pomocy? Zapytaj o poradę nasze kosmetolożki!
Ponowne użycie
Jeśli jednak musisz zwrócić paczkę, zrób to w tym samym kartonie. Produkt jest już otwarty, ale się nie sprawdził? Zapytaj znajomych, może dla nich będzie idealny.
Wydaliśmy już 825916 paczek bez plastiku
Jaki będzie nasz kolejny cel?
Aby zapewnić Ci jak najlepsze wrażenia z robienia zakupów na naszej stronie wykorzystujemy pliki cookie. Korzystając z naszych usług akceptujesz ich używanie. Więcej na ich temat możesz dowiedzieć się z polityki prywatności.
Zamknij
pixel