Bist du in Deutschland? Cosibella auch!

Um Ihnen ein noch besseres Einkaufserlebnis zu bieten, leiten wir Sie zu unserem deutschen Shop weiter.

Die Produktpalette im Zielshop ist sorgfältig ausgewählt, um die Vorlieben und Bedürfnisse der deutschen Kunden zu erfüllen und ein umfassendes Einkaufserlebnis und einen persönlichen Service zu gewährleisten.

zapytaj eksperta

Utrwalacze i fixery do makijażu

Ilość produktów: 4

Fixer to produkt, który przedłuża trwałość makijażu. Świetnie sprawdza się w sytuacji, gdy makijaż musi utrzymać się na twarzy przez wiele godzin, podczas sesji zdjęciowych czy wieczornych wyjść. Jeśli jeszcze nie posiadasz utrwalacza w swojej kolekcji - koniecznie sprawdź naszą ofertę!

Dlaczego warto używać utrwalaczy do makijażu?

Utrwalacze do makijażu to niezwykle funkcjonalne i przydatne kosmetyki, ponieważ dzięki nim twój makijaż uzyska trwałość przez wiele godzin. Po jego zastosowaniu problemy, takie jak ścierania i rozmazywanie podkładu nie będą przyprawiać cię o ból głowy. Mgiełka utrwalająca makijaż sprawi, że makijaż pozostanie w nienaruszonym stanie bez względu na warunki atmosferyczne, takie jak wiatr, upał czy wilgoć. Nie będzie również wymagał nanoszenia poprawek.

Czym się różni fixer od utrwalacza?

Utrwalacze i fixery do makijażu to dwa różne rodzaje produktów, które mają podobne działanie z minimalnymi różnicami.

Utrwalacze do makijażu

Występują w formie sprayu, a ich zadaniem jest utrwalenie makijażu, nadanie mu trwałości i zapobiegnięcie jego ścieraniu i rozmazywaniu się. Spray aplikuje się po zakończeniu makijażu, w jednej albo w kilku cienkich warstwach. Ważne, aby nie przesadzić z ilością, aby nie uzyskać zważenia kosmetyków kolorowych i tak zwanego efektu “ciastka”.

Fixery do makijażu 

To mgiełki, których głównym zadaniem jest utrwalenie makijażu, ale nie tylko. Fixing spraye mogą również pełnić dodatkową funkcję, taką jak zmatowienie makijażu, kontrola błyszczenia albo nawilżenie. Aplikuje się je w ten sam sposób co utrwalacze. Z ich pomocą z łatwością zdejmiesz “pudrowość” z twarzy, zespoisz warstwy makijażu ze sobą oraz utrzymasz go w nienaruszonym stanie przez cały dzień.

Jak używać utrwalaczy do makijażu?

Aby w pełni skorzystać z działania, jakie zapewnia setting spray, ważne jest jego odpowiednie zastosowanie. Oto dwa proste kroki, dzięki którym osiągniesz największą trwałość makijażu, przy jednoczesnym nieobciążeniu skóry:

  • Przygotowanie skóry - przed nałożeniem utrwalacza, upewnij się, że wszystkie warstwy kosmetyków (podkład, korektor, konturowanie, puder) są ze sobą odpowiednio połączone, bez wyraźnych granic czy prześwitów. Sprawdź też, czy kosmetyki nie są nałożone zbyt grubą warstwą, która może spowodować szybkie zważenie produktów. 
  • Aplikacja utrwalacza - przed użyciem wstrząśnij butelką i spryskaj całą twarz z odległości około 20 cm. Pamiętaj, aby zamknąć oczy lub zasłonić je dłonią, ponieważ makijaż oczu nie wymaga dodatkowego utrwalenia. Upewnij się, że równomiernie spryskujesz całą twarz, a następnie nie dotykaj skóry do momentu wyschnięcia produktu.
pixel