Bist du in Deutschland? Cosibella auch!

Um Ihnen ein noch besseres Einkaufserlebnis zu bieten, leiten wir Sie zu unserem deutschen Shop weiter.

Die Produktpalette im Zielshop ist sorgfältig ausgewählt, um die Vorlieben und Bedürfnisse der deutschen Kunden zu erfüllen und ein umfassendes Einkaufserlebnis und einen persönlichen Service zu gewährleisten.

zapytaj eksperta

Kolagen

Ilość produktów: 148

Działanie

Kolagen zapobiega przed utratą wilgoci ze skóry, dzięki czemu dpowiada za nawilżenie i wygładzenie. Poprawia jej sprężystość i ogólną kondycję.

Typ skóry

Najlepiej sprawdzi się stosowany na skórę suchą, wiotką i dojrzałą. Przy skórze młodszej będzie działał dodatkowo prewencyjnie i przeciwstarzeniowo.

Ciekawostka

Kolagen oraz kolagen morski występuje w INCI pod nazwą Collagen, Hydrolyzed Collagen, Atelocollagen, bądź Soluble Collagen i ma pochodzenie zwierzęce. Dla wegan alternatywą mogą być kompleksy składników odżywczych bogatych w aminokwasy.

ilość produktów: 30/148
Kolagen to naturalnie występująca w ludzkich ciele substancja, nazywana “białkiem młodości”. W skórze jest od 70 do 85% kolagenu! Wraz z wiekiem jego ilość w tkankach jednak spada, a zdolność organizmu do produkowania go zostaje znacznie ograniczona, co odbija się na wyglądzie cery. Traci ona jędrność i elastyczność, staje się wiotka, zaczynają pojawiać się na niej zmarszczki, a co więcej - zaczyna ujawniać się cellulit. Skóra pozbawiona kolagenu jest też przesuszona, matowa i bywa szorstka, łatwiej też wpłynąć na nią niesprzyjającym czynnikom zewnętrznym. Remedium na ten problem stanowią kosmetyki z kolagenem, często odzwierzęcym, na przykład rybim. Weganie mogą sięgnąć po specjalne kompleksy aminokwasów, które mają podobne działanie do kolagenu.

Kosmetyki z kolagenem, które pozwolą Ci zatrzymać młodość na dłużej!

Kosmetyki z kolagenem polecane są do wszystkich typów cer. W przypadku młodszych zadziałają profilaktycznie (warto przy okazji pamiętać, że utrata tego białka w skórze zaczyna się już od 26 roku życia!), a dojrzałym i przesuszonym przywrócą ładny wygląd, a przede wszystkim komfort. Kolagen można znaleźć w wielu różnych typach kosmetyków: kremach do twarzy, kremach pod oczy, maskach, serach czy balsamach. Warto regularnie stosować również kolagenowe kosmetyki do włosów - te również cierpią z powodu utraty “białka młodości”, stając się przesuszone, łamliwe i matowe. Warto sięgnąć po takie produkty, żeby zadbać nie tylko o wygląd, ale też kondycję skóry oraz włosów.