Bist du in Deutschland? Cosibella auch!

Um Ihnen ein noch besseres Einkaufserlebnis zu bieten, leiten wir Sie zu unserem deutschen Shop weiter.

Die Produktpalette im Zielshop ist sorgfältig ausgewählt, um die Vorlieben und Bedürfnisse der deutschen Kunden zu erfüllen und ein umfassendes Einkaufserlebnis und einen persönlichen Service zu gewährleisten.

zapytaj eksperta

Kosmetyki do włosów

Ilość produktów: 778

W tej kategorii znajdziesz produkty, które odpowiednio dobrane zapewnią Twoim włosom i skórze głowy najlepsze efekty, takie jak: ukojenie, regeneracja, odświeżenie, normalizacja, ochrona, odbudowa, wygładzenie, nawilżenie, odżywienie, zwiększona objętość i połysk włosów. Zapoznaj się z naszym wpisem blogowym o równowadze PEH oraz wykonaj test na porowatość włosów, by dowiedzieć się, jakie kosmetyki z naszej oferty odpowiedzą na Twoje potrzeby!

ilość produktów: 30/778

Pięknie wyglądające włosy to znak rozpoznawczy wielu osób – zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Jednak, żeby móc pochwalić się idealną fryzurą, nie wystarczy uczesać kosmyków. Trzeba o nie odpowiednio zadbać, a potem ułożyć. W tym mogą pomóc Ci składniki obecne w kosmetykach do włosów. 

Proponujemy produkty o różnym przeznaczeniu i rozmaitych formułach. Znajdziesz tutaj szampony, odżywki, maski, preparaty do stylizacji włosów i pielęgnacji skóry głowy. To wyroby wielu znanych marek, np. Anwen, Batiste, A’pieu czy Fanola. Dobierz produkty dopasowane do potrzeb swoich włosów, a za ich pomocą zadbasz kompleksowo o swoją fryzurę. 

Profesjonalne kosmetyki do włosów – jak dobrać?

Podczas wybierania kosmetyków do włosów i pielęgnacji włosów, zastanów się najpierw, jaką porowatość mają Twoje włosy. Mogą być one:

  • niskoporowate – zazwyczaj są to proste pasma, mało podatne na uszkodzenia i puszenie się,
  • średnioporowate – u większości osób są to włosy falowane i dość łatwe do modelowania,
  • wysokoporowate – do tej kategorii zazwyczaj zalicza się kosmyki kręcone, farbowane, skłonne do rozdwajania się i szybko nabierające objętości.

Określenie tej cechy włosów pozwoli Ci wybrać kosmetyki, które będą zawierać składniki dopasowane do Twoich potrzeb kosmyków. Odpowiednie substancje pomogą Ci poprawić stan pasm i przywrócić im piękny wygląd. 

Jakie kosmetyki do pielęgnacji włosów są potrzebne?

W ofercie są dostępne różne rodzaje kosmetyków do włosów. Nie wiesz, co wybrać? Do codziennej pielęgnacji wystarczą Ci:

  • delikatny szampon ze składnikami, które wspierają oczyszczanie pasm, ale ich nie wysuszają,
  • odżywka, która zawiera substancje pomagające utrzymać kosmyki w dobrej kondycji,
  • serum na końcówki włosów, którego formuła ma składniki wspomagające ochronę pasm przed uszkodzeniami,
  • produkt do stylizacji, np. żel, pianka, krem itp.

1-2 razy w tygodniu sięgnij dodatkowo po olej/masło lub maskę. Stanowią one źródło składników, które wspierają dogłębne regenerowanie włosów. Warto również wybrać peeling do skóry głowy. Zawiera on substancje, które pomagają usuwać martwe komórki naskórka i pobudzać krążenie krwi. W rezultacie wspierają one odżywianie cebulek włosowych.

Jeśli masz problemy, np. z wypadającymi włosami, możesz także używać toników do skóry głowy. W ich recepturze znajdują się składniki, które wspomagają produkcję nowych kosmyków. 

Jakie kosmetyki do stylizacji włosów warto kupić?

Produkty do stylizacji włosów zawierają składniki, które pomagają ujarzmić niesforne kosmyki i sprawić, że fryzura będzie świetnie wyglądać niezależnie od warunków. 

  • Jeśli masz włosy proste lub lekko falowane, użyj lakieru. Jego składniki wspierają utrzymanie gładkich pasm. 
  • U osób z krótkimi i kręconymi kosmykami lepiej sprawdzą się żele i kremy nałożone na mokre włosy. Kiedy loki wyschną, wystarczy je ugnieść rękami, aby pasma stały się miękkie i pięknie zdefiniowane. 
  • Jeśli regularnie prostujesz włosy lub kręcisz je na lokówce, wybierz preparat termoochronny ze składnikami, które wspomagają rozczesywanie pasm i ich ochronę przed uszkodzeniami.

Dla wszystkich osób – niezależnie od rodzaju włosów – mogą sprawdzić się również mgiełki z substancjami, które pomagają nadać włosom blask i objętość. 

Jak czytać składy kosmetyków do włosów?

Skąd mieć pewność, że wybrany produkt jest odpowiedni do Twoich włosów? Zapoznaj się nie tylko z opisem producenta, ale także ze składem kosmetyku. Większość producentów wymienia nazwy składników w języku łacińskim. Obecnie nie ma problemu z ich odczytaniem – wystarczy np. zeskanować treść za pomocą telefonu i przetłumaczyć w translatorze. 

Podczas czytania składu szczególnie powinny zainteresować Cię nazwy substancji aktywnych, np. olejów, ekstraktów roślinnych, ceramidów, aminokwasów czy witamin. Jeśli zastanawiasz się, jakie mają właściwości, wystarczy sprawdzić Cosipedię, czyli nasz leksykon składników. Znajdziesz tam szczegółową listę składników aktywnych z opisem ich właściwości. 

Dokładnie zapoznaj się z naszą ofertą i znajdź produkt dopasowany do potrzeb swoich włosów.