Bist du in Deutschland? Cosibella auch!

Um Ihnen ein noch besseres Einkaufserlebnis zu bieten, leiten wir Sie zu unserem deutschen Shop weiter.

Die Produktpalette im Zielshop ist sorgfältig ausgewählt, um die Vorlieben und Bedürfnisse der deutschen Kunden zu erfüllen und ein umfassendes Einkaufserlebnis und einen persönlichen Service zu gewährleisten.

zapytaj eksperta

Maski do włosów wysokoporowatych

Ilość produktów: 10

Włosy wysokoporowate charakteryzują się podatnością na skręt. W parze z nim często idzie tendencja do puszenia, dlatego podstawą pielęgnacji tego typu włosów powinny być emolienty. W naszej ofercie znajdziesz propozycje masek dla włosów wysokoporowatych, dzięki którym zauważysz dogłębne nawilżenie i wzmocnienie, a loki będą się znacznie lepiej układać i stylizować. Sprawdź je!

Działanie masek do włosów wysokoporowatych

Wysokoporowate włosy posiadają szeroko rozchylone łuski, przez co są podatne na uszkodzenia i łamanie. Dlatego maski do włosów są niezastąpionym elementem pielęgnacji, pomagając zatrzymać wilgoć wewnątrz włosów oraz uchronić je przed zniszczeniem. Działają na wielu płaszczyznach - odżywiają, wygładzają, nawilżają, a także pomagają zminimalizować uszkodzenia spowodowane przez czynniki zewnętrzne, takie jak promieniowanie słoneczne, mróz, wiatr lub stylizacja wysoką temperaturą.


Czytaj więcej

Włosy wysokoporowate - czym się charakteryzują?

Charakterystyczną cechą włosów wysokoporowatych są rozchylone łuski. To skutkuje zwiększoną podatnością na uszkodzenia. Ten rodzaj porowatości jest często spotykany u osób o włosach kręconych i rozjaśnianych. Bez odpowiedniej pielęgnacji włosy są przesuszone, pozbawione blasku, łamliwe oraz niesforne, dlatego tak ważne jest, aby dobrać do nich odpowiednie kosmetyki.

Jak często używać masek do włosów wysokoporowatych

Częstotliwość stosowania masek do włosów wysokoporowatych zależy głównie od indywidualnych potrzeb Twoich włosów. Warto jednak zastosować maskę przynajmniej raz w tygodniu, aby dostarczyć włosom potrzebnych składników. Jeżeli Twoje włosy są bardzo łamliwe, posiadają rozdwojone końcówki i mocno się puszą, stosuj maskę po każdym myciu. W ten sposób uzyskasz miękkie, wygładzone i dobrze się układają.

Skuteczne składniki dla wysokoporowatych włosów

Wybierając maski do włosów wysokoporowatych, zwróć uwagę na zawarte w niej składniki. Oto kilka składników, które są najkorzystniejsze dla włosów wysokoporowatych:

  • Oleje: doskonale nawilżają i odżywiają włosy, pomagają je wygładzić i dociążyć, a także nadać im zdrowego blasku.
  • Proteiny: wzmacniają strukturę włosa, zmniejszają podatność włosów na uszkodzenia.
  • Humektanty: takie jak miód czy aloes, świetnie utrzymują nawilżenie wewnątrz włosa, przez co są bardziej elastyczne.
pixel