Bist du in Deutschland? Cosibella auch!

Um Ihnen ein noch besseres Einkaufserlebnis zu bieten, leiten wir Sie zu unserem deutschen Shop weiter.

Die Produktpalette im Zielshop ist sorgfältig ausgewählt, um die Vorlieben und Bedürfnisse der deutschen Kunden zu erfüllen und ein umfassendes Einkaufserlebnis und einen persönlichen Service zu gewährleisten.

zapytaj eksperta

Toniki do twarzy

Ilość produktów: 469

Zadaniem toniku jest przywrócenie skórze fizjologicznego pH, czyli lekko kwaśnego odczynu. Jest bazą do kolejnych kroków pielęgnacyjnych. Tonik może być wzbogacony rozmaitymi substancjami aktywnymi, które poszerzają jego właściwości i są kierowane do konkretnego typu i potrzeb skóry. Zajrzyj do naszej oferty i sprawdź, jakie toniki przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie!

ilość produktów: 30/469
Tonik to kosmetyk bardzo ważny w codziennej rutynie pielęgnacyjnej. Niestety często bywa pomijany lub uznawany za produkt, którego zadaniem jest oczyszczać cerę z zanieczyszczeń czy makijażu. Nic bardziej mylnego! Toniki służą przede wszystkim tonizacji skóry, czyli przywróceniu jej prawidłowego, fizjologicznego poziomu pH (poziomu kwasowości i zasadowości). Dlaczego to takie ważne? Bo produkty do demakijażu, podobnie zresztą jak sama woda, zmieniają pH z kwaśnego na zasadowy. Jedynie kwaśny odczyn sprawia, że skóra chroniona jest przed rozwojem bakterii, a jej równowaga mikrobiologiczna jest zachowana. Wierz nam lub nie, ale przemywanie twarzy wacikiem nasączonym tonikiem może diametralnie wpłynąć na kondycję i wygląd Twojej skóry już w krótkim czasie! Toniki sprawiają, że zdecydowanie efektywniejsze jest stosowanie kolejno aplikowanych na twarz kosmetyków, takich jak krem czy serum. Mają też szereg innych zalet, w zależności od składu.

Jakie toniki wybrać? Sprawdź skład!

Zasadniczo toniki bazuje na wodzie, w której rozpuszczone są cenne substancje aktywne, które decydują o tym, jak dany produkt działa na skórę. Przykład? Toniki z kwasami PHA, BHA czy AHA złuszczają cerę, przeciwdziałają zaskórnikom, rozjaśniają przebarwienia i pomagają poprawić stan skóry trądzikowej. Tonik z ekstraktem z wąkroty azjatyckiej, korzenia traganka błoniastego, hialuronianem sodu czy z wodą różaną będzie miał właściwości przeciwzapalne i nawilżające. Toniki można zastąpić tak zwanymi wodami kwiatowymi, czyli hydrolatami. Zapoznaj się z ofertą Cosibelli i znajdź najlepszy tonik dla Ciebie!