Bist du in Deutschland? Cosibella auch!

Um Ihnen ein noch besseres Einkaufserlebnis zu bieten, leiten wir Sie zu unserem deutschen Shop weiter.

Die Produktpalette im Zielshop ist sorgfältig ausgewählt, um die Vorlieben und Bedürfnisse der deutschen Kunden zu erfüllen und ein umfassendes Einkaufserlebnis und einen persönlichen Service zu gewährleisten.

zapytaj eksperta

Witamina C

Ilość produktów: 322

Działanie

Jedną z najbardziej rozpowszechnionych substancji antyoksydacyjnych w kosmetologii i chemii kosmetycznej jest witamina C, często określana jako "witamina młodości". Witamina C działa silnie przeciwstarzeniowo, przeciwzapalnie, wspomaga ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV, uszczelnia naczynia krwionośne, a także rozjaśnia przebarwienia i dodaje skórze młodzieńczego blasku.

Typ skóry

Preparaty kosmetyczne z witaminą C będą pomocne szczególnie w pielęgnacji cery dojrzałej, naczyniowej, poszarzałej, tzw. skórze palacza, z przebarwieniami i o nierównomiernym kolorycie.

Ciekawostka

Wiele roślin bogate jest w witaminę C, w tym dzika róża, rokitnik czy maliny. Kosmetyki z zawartością ich olejów lub ekstraktów również będą działały antyoksydacyjnie.

ilość produktów: 30/322

Witamina C to jeden z najpopularniejszych antyoksydantów pochodzenia naturalnego, jaki można spotkać w kosmetykach do pielęgnacji twarzy i ciała. Jest ona pozyskiwana z owoców cytrusowych i zielonych części warzyw. 

Substancja pełni wiele ważnych funkcji. Wspiera produkcję kolagenu potrzebnego do odpowiedniego funkcjonowania naczyń krwionośnych, mięśni, dziąseł oraz skóry. Ponadto wspomaga ochronę komórek organizmu przed stresem oksydacyjnym. 

Spożywanie produktów z witaminą C nie podnosi jej poziomu w skórze. Dlatego trzeba dostarczać ją także miejscowo wraz z kosmetykami. 

Witamina C w kosmetykach – w jakiej formie jest dostępna?

Najpopularniejszą formą witaminy C jest kwas askorbinowy. W kosmetykach jest stosowana w połączeniu z alkoholami i glikolami, które wspierają jej przenikanie przez warstwę naskórka. Staje się stabilna w niskim pH – poniżej 3,5. Jednak w takiej formie może powodować podrażnienia u osób z wrażliwą skórą. 

Na szczęście dostępne są także produkty z witaminą C w delikatniejszej formie np.:

 • palmitynian askorbylu – rozpuszcza się w tłuszczach i jest dość stabilny. Po nałożeniu na skórę powoli rozkłada się na kwas askorbinowy i kwas palmitynowy. Wykazuje łagodniejsze działanie;
 • sól magnezowa fosforanu askorbylu (MAP) – jest rozpuszczalna w wodzie, więc nie przenika w głąb skóry. Dzięki temu jest bardzo delikatna;
 • glukozyd askorbylu – stanowi połączenie kwasu askorbinowego z glukozą. To sprawia, że głęboko penetruje w naskórek, ale za to może podrażniać skórę;
 • sól sodowa fosforanu askorbylu (SAP) – jest to najłagodniejsza forma kwasu askorbinowego. Wśród pozostałych wyróżnia ją to, że wspiera procesy antybakteryjne;
 • tetraizopalmitynian askorbylu – bardzo głęboko wnika w skórę, a jednocześnie jest dobrze przez nią tolerowany i może być stosowany nawet na nadwrażliwy naskórek. Jest trwałą i stabilną substancją.

Formę witaminy C należy dobierać do potrzeb skóry i stopnia jej wrażliwości. 

Witamina C dla skóry i zdrowia – jakie ma właściwości?

Witamina C jest częstym składnikiem kosmetyków, ponieważ:

 • pomaga regenerować barierę naskórkową i chronić ją przed utratą nawilżenia,
 • wspomaga produkcję ceramidów, co wspiera utrzymanie jędrnej skóry,
 • wspiera walkę z wolnymi rodnikami, dzięki czemu pomaga zatrzymać procesy starzenia się skóry, które objawiają się zmarszczkami i plamami pigmentacyjnymi,
 • wspiera zahamowanie produkcji melaminy, więc wspomaga procesy depigmentacyjne.

Z tych powodów warto rozważyć stosowanie witaminy C na co dzień. 

Kosmetyki z witaminą C na Cosibella.pl – jak ich używać?

Produkty z witaminą C mogą być używane przez cały rok. Należy tylko pamiętać o tym, żeby:

 • nie stosować ich razem z kosmetykami z kwasami AHA/BHA i retinolem – substancje te mogą zbytnio podrażnić skórę,
 • nie aplikować czystego kwasu askorbinowego z niacynamidem – powstaje wówczas drażniący kwas nikotynowy.

Ponadto warto podczas stosowania produktów z witaminą C sięgać rano po produkty z filtrami UV, które zabezpieczą naskórek przed szkodliwym działaniem słońca. 

 

Wybierz kosmetyki z formą witaminy C, która jest dopasowana do potrzeb Twojej skóry i zobacz efekty.