Bist du in Deutschland? Cosibella auch!

Um Ihnen ein noch besseres Einkaufserlebnis zu bieten, leiten wir Sie zu unserem deutschen Shop weiter.

Die Produktpalette im Zielshop ist sorgfältig ausgewählt, um die Vorlieben und Bedürfnisse der deutschen Kunden zu erfüllen und ein umfassendes Einkaufserlebnis und einen persönlichen Service zu gewährleisten.

zapytaj eksperta

SPF - filtry przeciwsłoneczne

Ilość produktów: 438

Działanie

Filtry przeciwsłoneczne chronią przed promieniowaniem UV. Tym samym zapobiegają powstawaniu przebarwień i spowalniają proces starzenia skóry.

Typ skóry

Polecamy aplikować krem z filtrem każdemu i przez cały rok. Zwłaszcza osoby ze skórą delikatną, z tendencją do powstawania zaczerwienień, podrażnioną lub odbywające kuracje kwasami, retinolem i innymi zabiegami uwrażliwiającymi skórę powinny pamiętać o ochronie przeciwsłonecznej.

Ciekawostka

Aby filtr w pełni chronił naszą skórę powinien być nałożony w odpowiedniej ilości.2mg kremu/cm2 skóry. Dodatkowo należy pamiętać o regularnej reaplikacji.

ilość produktów: 30/438

Duża ilość słońca latem daje więcej energii do działania, lepszy nastrój i zachęca do aktywnego spędzania czasu na zewnątrz. To pozytywnie wpływa na Twoje zdrowie. Jednak wraz z nadejściem ciepłej pory roku trzeba pomyśleć o ochronie skóry przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. W tym mogą pomóc odpowiednio dobrane kosmetyki przeciwsłoneczne z naszego asortymentu. Mają starannie skomponowane receptury bogate w filtry, które wspierają ochronę przed słońcem.

Kremy z filtrem – dlaczego trzeba je stosować?

Odpowiednio dobrane kremy z filtrem to sprawdzony i jeden z najskuteczniejszych sposobów na ochronę przed szkodliwym działaniem promieniowania UVA i UVB. Stosując tego typu produkty przed wyjściem na słońce, zminimalizujesz ryzyko nieprzyjemnych podrażnień lub wręcz bolesnych oparzeń. Ochrona przeciwsłoneczna to także sposób na ograniczenie procesu szybkiego starzenia się skóry i zredukowanie ryzyka pojawienia się na skórze nieestetycznych przebarwień.

Oferowane przez sklep cosibella.pl kremy do twarzy z filtrem sprzyjają również optymalnemu nawodnieniu skóry i łagodzą drobne podrażnienia. Do Twojej dyspozycji przygotowaliśmy kremy BB dedykowane osobom dorosłym oraz wygodne w aplikacji kremy z filtrem dla dzieci. Wystarczy wybrać produkt z odpowiednim filtrem.

Kremy i spraye przeciwsłoneczne — ochrona przed szkodliwym działaniem promieniowania UV 

Aplikowanie produktów kosmetycznych, które zawierają filtry przeciwsłoneczne, jest zaliczane do metod fotoprotekcji zewnętrznej. Składniki te tworzą na powierzchni skóry barierę ochronną, która zabezpiecza ją przed szkodliwym działaniem słońca. Dzięki temu nie trzeba obawiać się o negatywne skutki ekspozycji na promieniowanie słoneczne. 

Jednocześnie należy podkreślić, że filtry pomimo swoim właściwości nie blokują syntezy witaminy D3. Zatem nie ma ryzyka, że powstaną jakiekolwiek niedobory tej substancji w organizmie.

SPF 50 czy PA+++ – jaka jest różnica ?

Produkty przeciwsłoneczne można podzielić na kilka grup, np. pod względem poziomu ochrony, jaką zapewnia. Na kosmetykach można znaleźć dwa oznaczenia. Są to:

  • PA+, który określa, w jakim stopniu filtr zabezpiecza przed promieniowaniem UVA. Stanowi cenną wskazówkę przy wyborze produktu. Im więcej +, tym większa ochrona,
  • SPF, czyli Sun Protection Factor, który mówi o tym, jak dużo promieni słońca dociera do skóry po aplikacji produktu.

Najlepiej, jeśli wybrany produkt będzie miał wysoką wartość SPF i PA. Jednak w przypadku profilaktyki przeciwnowotworowej ważniejsza jest ochrona przed promieniami UVB.

Kremy przeciwsłoneczne – co wybrać?

W naszym asortymencie dostępne są produkty przeciwsłoneczne wielu marek. Wśród najpopularniejszych wymienia się Avene, Holika Holika, Bandi, Bielenda Professional, Lirene, Pharmaceris i Uriage. Mogą one zawierać:

  • filtry chemiczne – mają zdolność odbijania światła ultrafioletowego o długości fali 290-400 nm. Do tej grupy zalicza się np. dioksybenzon, salicylan ortylu i sulisobenzon,
  • filtry mineralne, tzw. fizyczne – odbijają światło o całym zakresie fal. Wśród nich wymienia się barwne pigmenty, jak tlenek cynku, pigmenty “total” i pigmenty mikronizowane np. tlenek tytanu. 

Dostępne są także filtry mieszane, które stanowią połączenie substancji z obu grup. Dzięki temu nie pozostawiają białej warstwy jak filtry mineralne i są łatwe do rozprowadzenia na skórze. 

Krem z filtrem to podstawa pielęgnacji twarzy i ciała. Pamiętaj o nim na co dzień, a Twoja skóra w przyszłości Ci podziękuje.