Bist du in Deutschland? Cosibella auch!

Um Ihnen ein noch besseres Einkaufserlebnis zu bieten, leiten wir Sie zu unserem deutschen Shop weiter.

Die Produktpalette im Zielshop ist sorgfältig ausgewählt, um die Vorlieben und Bedürfnisse der deutschen Kunden zu erfüllen und ein umfassendes Einkaufserlebnis und einen persönlichen Service zu gewährleisten.

zapytaj eksperta

Toniki z kwasami

Ilość produktów: 112

Tonik na bazie kwasów AHA, BHA lub PHA jest produktem złuszczającym. Wspomaga usuwanie martwych komórek naskórka, dzięki czemu wygładza strukturę skóry i odświeża jej wygląd. Toniki kwasowe mogą mieć działanie rozjaśniające, a także niwelujące niedoskonałości. Dobierz kwas do potrzeb swojej skóry i dokonaj zakupu!

ilość produktów: 30/112

Tonik złuszczający - łagodne usunięcie martwego naskórka

Skóra potrzebuje regularnego złuszczania. Cykl odnowy naskórkowej trwa około 28 dni i w tym czasie martwe komórki skóry wymieniają się z nowymi. Jednak nie znaczy to, że nie warto im w tym lekko pomóc. Łagodny tonik z kwasami wprowadzony do rutyny pielęgnacyjnej pozwoli wyregulować wydzielanie sebum, działać przeciw niedoskonałościom i stanom zapalnym, rozjaśniać przebarwienia oraz wygładzić cerę.


Czytaj więcej

Rodzaje toników kwasowych

Na rynku pojawia się coraz więcej możliwości. Tonik z kwasami aha, bha, pha pojawia się w portfoliach marek. Do najbardziej popularnych toników stosowanych w codziennej pielęgnacji skóry należą:

Tonik z kwasem glikolowym

Doskonała propozycja dla osób ze skórą trądzikową, dojrzałą i z przebarwieniami. Efektywnie złuszcza martwy naskórek, redukuje niedoskonałości, rozjaśnia przebarwienia i wyrównuje koloryt cery, a także pobudza skórę do regeneracji i wygładza drobne zmarszczki. 

Tonik z kwasem salicylowym

To ulubieniec posiadaczy cer tłustych, trądzikowych, mieszanych i z zaskórnikami. Jako jedyny kwas jest rozpuszczalny w tłuszczach, przez co świetnie oczyszcza ujścia gruczołów łojowych. Wpływa na redukcję zmian trądzikowych, usunięcie zaskórników, regulację wydzielania sebum oraz wygładzenie skóry.

Tonik z kwasem azelainowym

Jeśli masz problemy z niedoskonałościami i przebarwieniami kwas azelainowy odpowie na twoje potrzeby. Stosowany w wieczornej pielęgnacji każdego dnia już po kilku dniach przyniesie pierwsze efekty, a po 3-4 tygodniach zauważysz znaczną różnicę w stanie cery.

Jak stosować tonik złuszczający z kwasami?

Toniki z kwasami stosuje się przede wszystkim na noc, chyba że producent deklaruje stosowanie ich również w dzień. Zacznij od dokładnego oczyszczenia skóry z makijażu oraz zanieczyszczeń nagromadzonych podczas całego dnia. Zacznij od użycia preparatu do demakijażu, a następnie umyj twarz ulubionym żelem, pianką lub emulsją. Poczekaj kilka minut, aż skóra wyschnie. Następnie wylej niewielką ilość toniku na płatek kosmetyczny lub wprost na dłonie i delikatnie przetrzyj twarz. Teraz odczekaj kolejnych kilka minut i przejdź do aplikacji pozostałych kosmetyków, tj. serum i krem na noc.