Bist du in Deutschland? Cosibella auch!

Um Ihnen ein noch besseres Einkaufserlebnis zu bieten, leiten wir Sie zu unserem deutschen Shop weiter.

Die Produktpalette im Zielshop ist sorgfältig ausgewählt, um die Vorlieben und Bedürfnisse der deutschen Kunden zu erfüllen und ein umfassendes Einkaufserlebnis und einen persönlichen Service zu gewährleisten.

zapytaj eksperta

Hydrolaty

Ilość produktów: 32

Hydrolaty, czyli wody kwiatowe mogą tonizować lub odświeżać skórę i włosy. W zależności od rodzaju dodatkowo nawilżają, odżywiają i je normalizują. Hydrolat może zastąpić tonik i faktycznie będzie spełniał tę funkcję, jeśli jego pH mieści się w zakresie odpowiedniego, lekko kwasowego odczynu. Wybierz hydrolat odpowiedni dla swojej cery!

ilość produktów: 30/32

Pielęgnacja skóry składa się z trzech głównych etapów: oczyszczania, tonizowania i odżywiania. Drugi krok jest bardzo ważny. Jego celem jest przywrócenie naskórkowi właściwego pH i przygotowanie do wchłaniania następnych produktów. Do tego można użyć toników lub hydrolatów, które nazywane są także wodami kwiatowymi. 

Produkty te mogą być aplikowane bezpośrednio na skórę, ponieważ jej nie podrażniają. Ponadto wiele z nich ma delikatny, kwiatowy lub ziołowy zapach, co sprawia, że codzienna pielęgnacja staje się przyjemnym rytuałem.

Czym są hydrolaty i wody kwiatowe?

Hydrolaty to produkty, które powstają w wyniku destylacji roślin z parą wodną. W ten sposób pozyskuje się płyn z niewielką ilością olejków eterycznych i substancji roślinnych rozpuszczalnych w wodzie, np. fenolami, hydrofilowymi alkoholami i aldehydami. 

Zawarte w nich składniki aktywne:

Oferujemy hydrolate do każdego rodzaju skóry, w tym dojrzałej, suchej, mieszanej i tłustej. Wybierz produkt, który uzupełni codzienną pielęgnację. 

Wody kwiatowe w Cosibella – jakie są dostępne?

Oferujemy wody kwiatowe, które zostały pozyskane z różnego rodzaju kwiatów i ziół. Znajdziesz tutaj hydrolaty np. z:

  • rumianku – zawiera składniki aktywne, które wspomagają redukcję zaczerwienień i podrażnień;
  • mięty – w jego składzie znajdują się substancje, które pomagają odświeżać skórę i zwalczać bakterie;
  • róży – jej składniki wspierają nawilżanie suchej i dojrzałej skóry. Ma wyjątkowy zapach;
  • czystka – zawiera substancje, które wspomagają procesy łagodzące podrażnień, regenerujące uszkodzenia i antyoksydacyjne;
  • lawendy – jego składniki wspierają relaksację, łagodzenie skóry i zmniejszenie podrażnień.

Zanim wybierzesz hydrolat dla siebie, dokładnie przeanalizuj potrzeby swojej skóry. Jeśli np. po umyciu często jest nieprzyjemnie ściągnięta, rozważ produkt ze składnikami, które wspierają nawilżanie naskórka. 

Natomiast, gdy potrzebujesz się odświeżyć, zdecyduj się na kosmetyk z substancjami, które pomagają złagodzić podrażnienia, zmniejszyć produkcję sebum i nadać zdrowy koloryt. 

Woda kwiatowa do codziennej pielęgnacji – jak używać?

Kosmetyki mają lekko kwaśne pH, które jest zbliżone do naturalnego odczynu skóry. Pomaga to przywrócić naskórkowi naturalną równowagę. Dlatego hydrolaty warto stosować podczas drugiego etapu pielęgnacji. 

Jednak ze względu na bogaty skład i niskie ryzyko podrażnień, można je także wykorzystywać, np. do:

  • tworzenia różnego rodzaju formulacji kosmetycznych, np. w połączeniu z glinkami,
  • odświeżania skóry w ciągu dnia, zwłaszcza latem – przed użyciem warto umieścić hydrolat w lodówce. Niska temperatura pomoże przynieść większą ulgę;
  • zwilżania maseczek błotnych czy glinkowych po nałożeniu ich na twarz.

Nasze hydrolaty mają praktyczny atomizer. Ułatwia aplikowanie odpowiedniej ilości produktu na twarz. 

 

Sprawdź naszą ofertę hydrolatów i wzbogać swoją codzienną pielęgnację o wody kwiatowe.

pixel