Bist du in Deutschland? Cosibella auch!

Um Ihnen ein noch besseres Einkaufserlebnis zu bieten, leiten wir Sie zu unserem deutschen Shop weiter.

Die Produktpalette im Zielshop ist sorgfältig ausgewählt, um die Vorlieben und Bedürfnisse der deutschen Kunden zu erfüllen und ein umfassendes Einkaufserlebnis und einen persönlichen Service zu gewährleisten.

zapytaj eksperta

Żele do mycia twarzy

Ilość produktów: 194

Żele to produkty, które możesz stosować w porannej rutynie pielęgnacyjnej lub jako drugi etap oczyszczania twarzy, po wykonanym demakijażu. W naszym sklepie znajdziesz wiele propozycji żeli, które są bogate w rozmaite składniki aktywne. Dobierz odpowiedni produkt do potrzeb swojej skóry!

ilość produktów: 30/194

Żel do mycia twarzy to jeden z podstawowych produktów w łazience. Jest niezbędny podczas pierwszego etapu porannej i wieczornej pielęgnacji skóry. Nie należy pomijać sięgania po ten produkt, a dobranie odpowiedniego preparatu myjącego ma znaczenie dla kondycji Twojej cery. Regularne oczyszczanie twarzy może pomóc usunąć resztki makijażu i dokładnie oczyścić pory. Składniki obecne w żelach do mycia twarzy wspomagają procesy, które zapobiegają powstawaniu niedoskonałości. Dzięki swoim właściwościom wspierają też przygotowanie skóry do dalszej pielęgnacji.

Żel do mycia twarzy — jaki wybrać?

Codzienne oczyszczanie twarzy nie może powodować podrażnień, dyskomfortu czy innych problemów dermatologicznych. Skóra po umyciu powinna być miękka, gładka i przyjemna w dotyku. W uzyskaniu takiego efektu mogą pomóc składniki żelu do mycia twarzy, pod warunkiem że będą one dopasowane do Twojego typu cery. 

Jaki żel do skóry tłustej i mieszanej?

Skóra tłusta i mieszana charakteryzuje się tym, że produkuje nadmierną ilość sebum. W rezultacie dochodzi do zapychania się porów, a twarz nieestetycznie się świeci. Do oczyszczania takiego typu skóry wybieraj produkty ze składnikami, które wspierają procesy regulujące produkcję łoju. Pomogą one ograniczyć “błyszczenie się” cery i zapychanie się porów. Można także sięgnąć po kosmetyki z substancjami, które wspomagają działania antybakteryjne i przeciwzapalne, wspierają redukcję ryzyka pojawiania się niedoskonałości oraz pomagają nawilżać naskórek i koić podrażnienia.

Jaki żel do cery wrażliwej?

Skóra wrażliwa bardzo mocno reaguje na kontakt z czynnikami zewnętrznymi, np. z zimnem, ciepłem czy zanieczyszczeniami. Skutkuje to m.in. zaczerwienieniami, podrażnieniem i suchością. Aby nie pogłębić problemów, do oczyszczania cery wrażliwej wybieraj żele o łagodnym działaniu. Dobrym wyborem są kosmetyki na bazie delikatnych detergentów i składników, które wspomagają nawilżanie naskórka

Jaki żel do skóry trądzikowej?

Cera trądzikowa jest często pokryta licznymi zmianami. To sprawia, że jest jednocześnie bardzo wrażliwa. Trzeba obchodzić się z nią delikatnie, aby nie zaostrzyć problemów. Dlatego do jej oczyszczania wybieraj produkty ze składnikami, które wspierają procesy antybakteryjne i pomagają zabezpieczyć skórę przed wysuszeniem. 

Żel oczyszczający do twarzy — jak stosować?

Przed przystąpieniem do oczyszczania skóry żelem należy zmyć makijaż za pomocą odpowiedniego preparatu do demakijażu. Zawarte w nim składniki pomogą “z grubsza” usunąć zanieczyszczenia. 

Kolejne kroki to:

  • zwilżenie skóry wodą,
  • nałożenie niewielkiej ilości żelu do mycia twarzy na dłonie,
  • spienienie kosmetyku,
  • zaaplikowanie produktu na twarz,
  • wymasowanie skóry okrężnymi ruchami, miejsce po miejscu,
  • spłukanie kosmetyku wodą.

Pamiętaj, aby proces mycia nie trwał zbyt długo. Wystarczą 1-2 minuty. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami kosmetyków do oczyszczania twarzy, a także z produktami do dalszej pielęgnacji. Ich składniki pomogą Ci kompleksowo zadbać o skórę!