Bist du in Deutschland? Cosibella auch!

Um Ihnen ein noch besseres Einkaufserlebnis zu bieten, leiten wir Sie zu unserem deutschen Shop weiter.

Die Produktpalette im Zielshop ist sorgfältig ausgewählt, um die Vorlieben und Bedürfnisse der deutschen Kunden zu erfüllen und ein umfassendes Einkaufserlebnis und einen persönlichen Service zu gewährleisten.

zapytaj eksperta

Retinol / Retinal / Retinoidy

Ilość produktów: 151

Działanie

Pochodne witaminy A znane są ze swojego wielopłaszczyznowego działania. Retinol jest najlepiej przebadaną substancją o działaniu przeciwstarzeniowym. Pochodne te regulują wydzielanie łoju, wspomagają w walce z trądzikiem, rozjaśniają przebarwienia i stanowią niezbędny element kuracji przeciwzmarszczkowej.

Typ skóry

Retinoidy są najczęściej wybieranymi substancjami w produktach dla cer dojrzałych i z nierównomiernym kolorytem. Doskonale sprawdzą się też w pielęgnacji skór tłustych i trądzikowych.

Ciekawostka

Ze względu na właściwości fotouczulające, retinoidy zalecamy aplikować w okresie jesienno-zimowym wraz z wysoką ochroną przeciwsłoneczną w ciągu dnia. Warto też stopniowo budować tolerancję skóry na te składniki i rozpoczynać kurację od niższych stężeń. Najlepsze efekty uzyskamy w ciągu ok. 3-6 miesięcy od rozpoczęcia kuracji.

ilość produktów: 30/151
Retinoidy to składniki aktywne, po które sięga coraz więcej miłośniczek zaawansowanej i ukierunkowanej na konkretne działanie pielęgnacji. Są to związki organiczne, będące analogami retinolu (czyli pochodnymi witaminy A). Ta nazywana jest przez kosmetologów witaminą młodości. Pochodne witaminy A działają na wiele różnych obszarów związanych nie tylko z pielęgnacją anti-aging. Poprawiają jędrność skóry, wygładzają zmarszczki, normalizują wydzielanie sebum, działają antytrądzikowo, wspierają proces złuszczania zrogowaciałych komórek naskórka.

Co należy wiedzieć o kosmetykach z retinoidami?

Jak rozumieć różnice między retinoidami, retinol i retinalem? Zdarza się, że retinol oraz retinoidy są uważane za synonimy i odnoszą się do tej samej substancji. Nic bardziej mylnego! Retinoidami to grupa składników, do której należą retinol, retinal oraz kwas retinowy (dostępny w produktach na receptę). Podstawową formą witaminy A jest retinol. W wyniku chemicznych procesów może być on przekształcany do retinalu, a następnie do kwasu retinowego (najbardziej aktywnej formy witaminy A). Zarówno retinol, jak i retinal są składnikami wielu kremów do twarzy i pod oczy, serów, olejków pielęgnacyjnych czy masek. Warto pamiętać, że najlepiej stosować tego typu preparaty na noc, ponieważ są fotouczulające. Retinol może działać silnie wysuszająco i podrażniać cerę, dlatego nie zaleca się jego stosowania na szczególnie wrażliwą cerę lub na widoczne podrażnienia czy uszkodzenia skóry. W przypadku cer naczyniowych lepszy będzie retinal w mniejszych stężeniach.