Bist du in Deutschland? Cosibella auch!

Um Ihnen ein noch besseres Einkaufserlebnis zu bieten, leiten wir Sie zu unserem deutschen Shop weiter.

Die Produktpalette im Zielshop ist sorgfältig ausgewählt, um die Vorlieben und Bedürfnisse der deutschen Kunden zu erfüllen und ein umfassendes Einkaufserlebnis und einen persönlichen Service zu gewährleisten.

zapytaj eksperta

Szampony do włosów przetłuszczających się

Ilość produktów: 84

Przetłuszczanie skóry głowy to problem, z którym boryka się wiele osób. Aby wydłużyć świeżość fryzury, warto stosować szampony zawierające składniki regulujące wydzielanie łoju. W składzie takiego szamponu znajdziesz ekstrakty, pirokton olaminy, kwasy, a nawet glinki. Szampon oczyści skalp, a regularnie stosowany pomoże skórze w normalizacji i ograniczy nadmierne przetłuszczanie. Znajdź swojego ulubieńca wśród naszych propozycji!

ilość produktów: 30/84

Szampon do włosów przetłuszczających się - skuteczne oczyszczanie dla twoich włosów!

Jeśli twoje włosy są skłonne do przetłuszczania się, musisz myć je codziennie, szybko stają się nieświeże oraz płaskie, odpowiedni szampon może być kluczem do odzyskania ich świeżości i lekkości na dłużej. Szampony dedykowane włosom przetłuszczającym się skutecznie oczyszczają skórę głowy i włosy, ale też regulują wydzielanie sebum. Dzięki temu włosy pozostaną świeże na dłużej, są sypkie i pełne objętości.

Jak działa szampon do włosów przetłuszczających się?

Skuteczny szampon na przetłuszczanie cechuje się łagodnym działaniem i odpowiednio dobranymi składnikami aktywnymi. Składniki takie jak rozmaryn, biała glinka, czy olejek z drzewa herbacianego redukują wydzielanie łoju oraz usuwają zanieczyszczenia ze skóry głowy. Takie działanie pozwala utrzymać czysty skalp bez zalegania sebum, co bezpośrednio wiąże się z zapobieganiem przetłuszczaniu. Szampony te skutecznie oczyszczają włosy od nasady aż po końce, pozostawiając je odświeżone, lekkie oraz lśniące.

Dlaczego włosy się przetłuszczają?

Przetłuszczanie włosów jest indywidualną kwestią i może być spowodowane przez wiele czynników. Poznaj niektóre z najczęstszych powodów przetłuszczania:

  • Nadaktywność gruczołów łojowych: gruczoły łojowe na skórze głowy wytwarzają sebum, czyli naturalny olej, który nawilża skórę i włosy. Ich nadmierna aktywność może być uwarunkowana genetycznie i powodować przetłuszczanie się włosów.
  • Mycie mocnymi detergentami: częste stosowanie mocnych szamponów z SLS i SLES może powodować przesuszenie. Naturalnym mechanizmem organizmu jest przeciwdziałanie przesuszeniu, co skutkuje wsmożona produkcją łoju.
  • Stres: może wpływać na hormony, a te z kolei mogą wpłynąć na regulację wydzielania sebum na skórze głowy.
  • Niewłaściwa dieta: dieta opierająca się na jedzeniu niezdrowych pokarmów może znacząco wpływać na kondycję włosów.
  • Częste dotykanie włosów: dotykanie włosów palcami oraz częste czesanie może przenosić nadmiar sebum na włosy, co może przyczyniać się do ich przetłuszczania się.

Jaki szampon jest dobry na przetłuszczanie?

Aby skutecznie poradzić sobie z problemem przetłuszczania warto wybrać szampon, który uzględni kilka istotnych czynników:

  • Składniki regulujące sebum: wybieraj wyłącznie te szamponu, które nie tylko deklarują działanie przeciw przetłuszczaniu, ale rzeczywiście zawierają składniki takie jak ekstrakty ziołowe, które pomagają regulować produkcję sebum na skórze głowy.

Delikatne formuły oczyszczające: zrezygnuj z szamponów szamponów zawierających silne detergenty, które mogą nadmiernie wysuszać skórę głowy i potęgować problem przetłuszczania się włosów. Zamiast tego szukaj w składzie detergentów, takich jak: Coco-Glucoside, Lauryl Glucoside.

pixel