Bist du in Deutschland? Cosibella auch!

Um Ihnen ein noch besseres Einkaufserlebnis zu bieten, leiten wir Sie zu unserem deutschen Shop weiter.

Die Produktpalette im Zielshop ist sorgfältig ausgewählt, um die Vorlieben und Bedürfnisse der deutschen Kunden zu erfüllen und ein umfassendes Einkaufserlebnis und einen persönlichen Service zu gewährleisten.

zapytaj eksperta

Szampony do włosów kręconych

Ilość produktów: 4

Włosy kręcone wymagają odpowiedniej pielęgnacji, która pomoże wydobyć i podkreślić skręt. W tym celu stosowane są przeróżne stylizatory. Aczkolwiek podstawą pielęgnacji jest dokładne oczyszczenie skalpu, z tego powodu w naszej ofercie znajdziesz także szampony stworzone z myślą o posiadaczach włosów kręconych. Sprawdź je!

Szampony do włosów kręconych

Jeśli masz kręcone włosy, bardzo dobrze zdajesz sobie sprawę, że wymagają one specjalnej uwagi. Prawidłowa pielęgnacja to klucz do utrzymania zdrowych i pięknie prezentujących się loków. Szampony do tego rodzaju włosów powinny nie tylko je oczyszczać, ale także dostarczać im potrzebnych składników aktywnych, które odżywią i podkreślą skręt. 

Jaki szampon do kręconych włosów?

Szukając idealnego szamponu dla swoich kręconych włosów, zwróć uwagę na kilka kluczowych cech, dzięki którym zapewnisz włosom jak najlepszą, dopasowaną pielęgnację:

  • Nawilżenie i odżywienie: wybieraj szampony, które zawierają składniki nawilżające, takie jak oleje (np. olej arganowy, olej makadamia) oraz masła (np. masło shea, masło mango). Te składniki pomogą utrzymać wilgoć wewnątrz włosów, zapobiegając ich przesuszeniu i chroniąc przed łamliwością.
  • Definicja loków: w szamponie nie powinno zabraknąć protein, takie jak keratyna czy proteiny jedwabiu, które pomogą zdefiniować pasma, nadając im elastyczność i piękny wygląd
  • Bez SLS/SLES: unikaj w składzie SLS (sodium lauryl sulfate) i SLES (sodium laureth sulfate), które mogą powodować przesuszenie i osłabiać kręcone włosy. Zamiast tego wybieraj szampony opierające się na łagodnych substancjach myjących.

 

Szampony do włosów kręconych bez SLS/SLES

W naszej ofercie znajdziesz również szampony do włosów kręconych, które nie posiadają SLS/SLES. Te składniki myjące bardzo dobrze oczyszczają, jednak mogą być przyczyną przesuszenia i puszenia włosów. Niekiedy również doprowadzają do łamliwości oraz rozdwajania. Dlatego jeżeli chcesz zadbać o kondycję swoich kręconych włosów, zwróć uwagę na skład szamponu i wybieraj te o łagodnym działaniu oczyszczającym.

Składniki pielęgnujące loki

Loki charakteryzują się wysoką porowatością. Dlatego ważne jest, aby szampon do kręconych włosów zawierał składniki, które efektywnie odżywiają włosy i wzmacniają skręt. Oto niektóre z najważniejszych składników, które możesz znaleźć w naszych szamponach:

  • Olej arganowy: odżywia, nawilża i zabezpiecza kręcone włosy przed uszkodzeniami zewnętrznymi, jak wiatr czy tarcie mechaniczne.
  • Proteiny keratyny: to składnik występujący naturalnie we włosach, który wzmacnia i wygładza ich strukturę, tym samym zapobiegając łamliwości i rozdwajaniu się końcówek.
  • Ekstrakty roślinne: działają głównie nawilżająco, a także nadają włosom połysk.
  • Masło shea: skutecznie odżywia włosy oraz zabezpiecza je przed utratą nawilżenia. Dzięki niemu włosy stają się miękkie w dotyku i lśniące.

 

Najlepsze szampony do loków

Zastanawiasz się, jaki szampon do kręconych włosów kupić? W naszej ofercie znajdziesz wiele marek i produktów, zarówno profesjonalnych, jak i drogeryjnych, które cieszą się popularnością i skutecznością. Możesz wybierać spośród asortymentu marek, takich jak między innymi BasicLab, Cantu, Hairmate czy Milk_Shake. Wśród nich nie braknie tych o łagodnym działaniu, jak i o nieco mocniejszym działaniu. Każdy produkt różni się kompozycją składników, dlatego przed zakupem przeczytaj opis i dowiedz się, jaki efekty możesz uzyskać.

pixel