Bist du in Deutschland? Cosibella auch!

Um Ihnen ein noch besseres Einkaufserlebnis zu bieten, leiten wir Sie zu unserem deutschen Shop weiter.

Die Produktpalette im Zielshop ist sorgfältig ausgewählt, um die Vorlieben und Bedürfnisse der deutschen Kunden zu erfüllen und ein umfassendes Einkaufserlebnis und einen persönlichen Service zu gewährleisten.

zapytaj eksperta

Bazy pod makijaż

Ilość produktów: 26

Baza przygotowuje skórę do makijażu i przedłuża jego trwałość. Zwiększa przyczepność podkładu, ułatwiając jego aplikację. Może mieć również właściwości wygładzające lub wyrównujące koloryt, a dla skór tłustych stworzono bazy matujące. Sprawdź szeroki wybór baz w naszej ofercie i przedłuż trwałość swojego makijażu!

Co to jest baza pod makijaż?

Baza - inaczej primer pod makijaż, to kosmetyk, który aplikuje się po pielęgnacji, a przed nałożeniem podkładu i innych kosmetyków kolorowych. Ich głównym zadaniem jest przygotowanie cery do makijażu poprzez wygładzenie jej struktury, jednak odpowiadają również za nawilżenie, zmatowienie, rozświetlenie lub zwiększenie lepkości, w zależności od potrzeb i preferencji. Bazy umożliwiają też kosmetykom na lepsze przyleganie i utrzymywanie się na skórze. W ofercie sklepu Cosibella na pewno znajdziesz dla siebie najlepszą bazę, dzięki której twój makijaż będzie trwały i nieskazitelny. 

Dlaczego warto używać bazy pod podkład?

Bazy pełnią kluczową rolę w zapewnieniu trwałości makijażu przez wiele godzin. Oferują szereg korzyści, takich jak:

  • Przygotowanie skóry pod makijaż: nawilżają i wygładzają skórę, dzięki czemu poprawi strukturę cery. Mogą również odpowiadać za jej zmatowienie w przypadku cery tłustej, bądź przeciwnie - rozświetlenie w przypadku cery poszarzałej lub dojrzałej.
  • Wygładzenie powierzchni skóry: działają jak wypełniacze, które uzupełniają drobne linie i rozszerzone pory, sprawiając, że stają się mniej widoczne. Dzięki temu również zapobiegają nierównemu rozprowadzeniu podkładu.
  • Kontrola wydzielania sebum: część baz posiada właściwości matujące, dzięki czemu ograniczają produkcję sebum, a makijaż nie wyświeca się podczas noszenia. Posiadacze skór tłustych i mieszanych szczególnie docenią to działanie, a ich cera pozostanie świeża przez dłuższy czas. 
  • Utrwalenie makijażu: primery sprawiają, że podkład lepiej spaja się ze skórą i nie przemieszcza, dzięki czemu zwiększa swoją trwałość. Sprawia to również, że makijaż nie rozmazuje się, nie przemieszcza i nie wymaga poprawek. To doskonały sposób na utrzymanie makeupu podczas ważnego wydarzenia. 

Rodzaje baz pod makijaż

W asortymencie Cosibelli znajdziesz szeroki wybór baz o różnym przeznaczeniu. Jeśli zastanawiasz się, którą bazę kupić, poznaj ich ogólne rodzaje:

Bazy nawilżające

Nawilżająca baza pod makijaż to doskonały wybór dla osób z suchą, dojrzałą i wrażliwą skórą. Posiaja składniki nawilżające, takie jak aloes czy kwas hialuronowy, które pomagają zachować odpowiedni poziom nawilżenia skóry. Dzięki temu wszelkie suche skórki znikają, a makijaż trzyma się lepiej i wygląda bardziej świeżo. 

Bazy matujące

Jeśli twoja skóra ma tendencję do nadmiernego przetłuszczania się i wyświecania w ciągu dnia, matująca baza pod makijaż będzie dla ciebie idealnym wyborem. Zawiera składniki, które ograniczają wydzielanie sebum, wpływając tym samym na zwiększenie trwałości makijażu.

Bazy korygujące

To bazy z kolorem, które sprawdzą się osobom chcącym zakryć niedoskonałości, zaczerwienienia lub sińce pod oczami. Skutecznie wyrównują koloryt skóry, dzięki czemu końcowy makijaż prezentuje się jednolicie. Poza tym posiadają właściwości wygładzające, przez co podkład leży na nich równo i dobrze się prezentuje.

pixel