Bist du in Deutschland? Cosibella auch!

Um Ihnen ein noch besseres Einkaufserlebnis zu bieten, leiten wir Sie zu unserem deutschen Shop weiter.

Die Produktpalette im Zielshop ist sorgfältig ausgewählt, um die Vorlieben und Bedürfnisse der deutschen Kunden zu erfüllen und ein umfassendes Einkaufserlebnis und einen persönlichen Service zu gewährleisten.

zapytaj eksperta

Kremy na noc

Ilość produktów: 117

Noc jest okazją dla skóry do regeneracji. Możesz jej w tym pomóc, stosując kremy przeznaczone do wieczornej pielęgnacji. Ich bogata formuła wypełniona składnikami aktywnymi pielęgnuje i odżywia skórę. Po przebudzeniu efekt wow gwarantowany! Zajrzyj do naszej oferty i wybierz krem urozmaicający wieczorną rutynę!

ilość produktów: 30/117

Nocna pielęgnacja skóry - kremy na noc

Podczas snu skóra cały czas pracuje. To idealny czas, aby dostarczyć jej potrzebnych składników aktywnych zawartych na przykład w kremach. Charakteryzują się bogatą konsystencją albo bogatym składem. Najczęściej są pełne olejów i maseł, które doskonale odżywiają i regenerują skórę oraz ją natłuszczają. Pielęgnacja nocna to również czas dla składników o potencjale drażniącym i fotouczulającym, takich jak retinol i kwasy o wysokich stężeniach. To świetne składniki o intensywnym działaniu, po których należy unikać promieniowania słonecznego, dlatego zastosowane w kremie na noc dają spektakularne efekty oraz bezpieczeństwo. 

Czy krem na noc jest potrzebny?

Po całym dniu, w którym cera narażona jest na przesuszenia, czynniki zewnętrzne, takie jak wiatr czy zanieczyszczenia, potrzebuje odpowiedniej opieki. Skóra potrzebuje pielęgnacji nie tylko w ciągu dnia, ale również podczas nocy. W trakcie snu w skórze zachodzi wiele procesów oraz zwiększona regeneracja, dlatego dostarczenie jej składników aktywnych jest niezbędne, aby utrzymać ją w dobrej kondycji. Krem na noc ma zdecydowanie intensywniejsze działanie niż krem na dzień.

Składniki aktywne w kremach na noc

Są to zarówno składniki odżywcze, regenerujące i okluzyjne, jak i składniki o działaniu przeciwzmarszczkowym, złuszczającym i rozjaśniającym. W kremach na noc znajdziesz między innymi: retinol - pobudza produkcję kolagenu w skórze, działa przeciwstarzeniowo, rozjaśnia przebarwienia, redukuje niedoskonałości, reguluje wydzielanie sebum, kwasy AHA - złuszczają martwe komórki naskórka, rozjaśniają przebarwienia, pomagają spłycić drobne zmarszczki, redukują trądzik, kwas salicylowy (BHA) - działa przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie, redukuje zmiany trądzikowe i zaskórniki, oczyszcza ujścia gruczołów łojowych, witaminę C w wysokim stężeniu - rozjaśnia przebarwienia, działa antyoksydacyjnie i przeciwstarzeniowo, rozświetla cerę, oleje i masła - silnie odżywiają, natłuszczają skórę, utrzymują w niej nawilżenie, działają regenerująco.

Jak dobrać krem na noc?

Dobry krem to ten, który jest dopasowany do potrzeb Twojej skóry. Powinien zawierać składniki, które wykazują konkretne działanie. Może to być działanie przeciwstarzeniowe, rozjaśniające, przeciwtrądzikowe, a także regenerujące. Warto również zwrócić uwagę na konsystencję. Część kremów jest treściwa, odżywcza, z okluzyjnym, tłustym wykończeniem na skórze. Z kolei inne mogą być bogate w składniki aktywne, ale o lżejszej formule. Stosowanie kremu na noc powinno sprawiać Ci przyjemność, dlatego wybierz taki, który będzie spełniał Twoje oczekiwania.

Czy krem na noc można stosować na dzień?

To, że na kremie widnieje informacja, że jest przeznaczony do stosowania na noc jest względna. Oczywiście w przypadku kremów z retinolem i kwasami należy używać kremu w pielęgnacji wieczorem, ponieważ są to substancje fotouczulające, które mogą wywołać podrażnienia. Jednak jeśli w kremie nie ma tych składników, a jedynie cechują się odżywczą formułą pełną olei w składzie, nie ma przeciwwskazań, aby stosować go w pielęgnacji porannej. Niektóre rodzaje skóry, takie jak skóra sucha lub wrażliwa, potrzebują okluzyjnych kremów w ciągu dnia.