Bist du in Deutschland? Cosibella auch!

Um Ihnen ein noch besseres Einkaufserlebnis zu bieten, leiten wir Sie zu unserem deutschen Shop weiter.

Die Produktpalette im Zielshop ist sorgfältig ausgewählt, um die Vorlieben und Bedürfnisse der deutschen Kunden zu erfüllen und ein umfassendes Einkaufserlebnis und einen persönlichen Service zu gewährleisten.

zapytaj eksperta

Kremy z witaminą C

Ilość produktów: 69

Kremy z witaminą C będą pomocne szczególnie w pielęgnacji cery dojrzałej, naczyniowej, poszarzałej, z przebarwieniami i o nierównomiernym kolorycie. Witamina C ma różne pochodne, które charakteryzują się wielopoziomowym działaniem. Koniecznie sprawdź kremy z jej zawartością i przekonaj się o jej właściwościach na własnej skórze!

ilość produktów: 30/69

Witamina C cieszy się dużą popularnością w składach kremów do pielęgnacji twarzy. Nic dziwnego. Substancja jest nazywana “witaminą młodości”, ponieważ wspiera procesy antyoksydacyjne. Ponadto charakteryzuje się wysoką stabilnością i może wnikać w głąb naskórka.

Boisz się zmarszczek? Masz problemy z naczynkami? A może chcesz delikatnie rozjaśnić skórę? Sięgnij po kremy z witaminą C. Zawierają one ten składnik aktywny w bezpiecznych formach. Zatem najczęściej mogą być stosowane przez cały rok – nawet latem. 

Kremy z witaminą C – jakie właściwości ma ten składnik?

Witamina C to antyoksydant, który jest pozyskiwany z produktów roślinnych, takich jak np. dzika róża czy czarna porzeczka. Pomaga:

 • wzmacniać naczynia krwionośne,
 • zapobiegać stanom zapalnym,
 • rozjaśniać powierzchnię skóry i ujednolicać jej koloryt,
 • chronić naskórek przed szkodliwym promieniowaniem UV,
 • pobudzać produkcję kolagenu w celu utrzymania prawidłowego funkcjonowania skóry,
 • chronić komórki przed stresem oksydacyjnym,
 • spowalniać procesy starzenia.

Z tych powodów kremy z witaminą C to dobry wybór do pielęgnacji każdej skóry, a zwłaszcza dojrzałej, naczynkowej czy trądzikowej.

Kremy z witaminą C w różnej formie – jakie są dostępne?

Witamina C występuje w 7 formach. W oferowanych kremach można spotkać ją najczęściej w postaci:

 • kwasu askorbinowego – ma niskie pH, więc może powodować podrażnienia u osób z wrażliwą skórą. Wspiera poprawę kolorytu cery;
 • palmitynianu askorbylu – jest słabo przyswajalny przez skórę, więc jest dość bezpieczny. Powoduje podrażnienia tylko po nałożeniu na uszkodzoną skórę. Wspomaga produkcję kolagenu;
 • tetraizopalmitynianu askorbylu – jest dobrze tolerowany przez skórę, więc odpowiedni dla cery wrażliwej. Pomaga eliminować zmiany pigmentacyjne;
 • glukozydu askorbylu – jest łagodniejszy niż kwas askorbinowy, jednak wnika w skórę i może podrażniać. Wspiera rozjaśnianie przebarwień i plam.

Podczas stosowania kremu z tym składnikiem należy wiedzieć, z jakimi substancjami dana forma witaminy C wchodzi w reakcję. Przykładowo, kwas askorbinowy nie może być łączony z niacynamidem – powstaje wówczas kwas nikotynowy, który może podrażniać skórę. Dlatego nie nakładaj jednocześnie np. serum, które zawiera tę drugą substancję.

pixel