Bist du in Deutschland? Cosibella auch!

Um Ihnen ein noch besseres Einkaufserlebnis zu bieten, leiten wir Sie zu unserem deutschen Shop weiter.

Die Produktpalette im Zielshop ist sorgfältig ausgewählt, um die Vorlieben und Bedürfnisse der deutschen Kunden zu erfüllen und ein umfassendes Einkaufserlebnis und einen persönlichen Service zu gewährleisten.

zapytaj eksperta

Filtry do ciała

Ilość produktów: 38

Filtry przeciwsłoneczne w produktach do ciała skutecznie chronią przed promieniowaniem UV. Tym samym zapobiegają powstawaniu przebarwień i spowalniają proces starzenia skóry. Na promienie słoneczne są szczególnie narażone plecy, ramiona, dekolt, a także grzbiety stóp! Jeśli lubisz brązowy odcień ciała, specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy również samoopalacze, które musną Twoją skórę opalenizną. Sprawdź szeroką ofertę produktów do opalania i chroniących przed słońcem!

ilość produktów: 30/38

Skuteczna ochrona ciała przed słońcem

W okresie letnim, kiedy temperatura skłania do okrycia ciała bardzo ważna jest ochrona skóry przed promieniowaniem. Długie dni spędzone na plaży, na wycieczkach, a nawet pracy w ogrodzie mogą spowodować oparzenia i przebarwienia na skórze. Stosowanie kremu z filtrem UV do ciała jest wtedy niezwykle istotne.

Kremy z filtrem do ciała - dlaczego ochrona przed słońcem jest ważna?

Długotrwała ekspozycja na promieniowanie słoneczne może wywołać szkodliwe skutki. Powstaje rumień, czego następstwem są oparzenia, które powodują ból i dyskomfort. Promieniowanie może wywołać również przebarwienia, czyli plamy na skórze. W najgorszym przypadku długie przebywanie na słońcu bez stosowania kremów z filtrem do ciała może skutkować powstawaniem zmian przednowotworowych. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kremu przeciwsłonecznego do ciała?

Jeśli nie wiesz, który produkt będzie dla Ciebie odpowiedni, zapoznaj się z kilkoma odróżniającymi je parametrami. Ważny jest stopień ochrony. Na opakowaniach produktu spotkasz oznaczenia typu SPF50, SPF30 itp. Im większa wartość, tym dłużej skóra będzie chroniona przed produkt. Kremy do ciała cechują się różnych stopniem gęstości. Są te bardziej wodniste, emulsyjne oraz te o bogatszej, kremowej formule. Jeśli zależy Ci na szybkiej aplikacji produktu postaw na lżejsze formuły. Z kolei jeśli lubisz uczucie przyjemnej miękkości podczas rozprowadzania wybierz bogatszy krem do opalania.

Rodzaje filtrów przeciwsłonecznych:

  • chemiczne - wnikają w naskórek, gdzie pochłaniają promieniowanie słoneczne zamieniając je w energię cieplną. Nie pozostawiają białego filmu na skórze i występują w niskich stężeniach w kosmetykach. Znajdziesz je m.in. pod nazwami: Homosalate, Ethylhexyl Methoxycinnamate. 
  • fizyczne - pozostają na powierzchni skóry. Działają na zasadzie odbicia/rozproszenia promieni. Mogą powodować efekt bielenia skóry, jednak wszystko zależy od formuły produktu. Filtry tego rodzaju to: dwutlenek tytanu i tlenek cynku (Titanium Dioxide i Zinc Oxide).
  • mieszane - produkt zawierają w sobie zarówno filtry chemiczne jak i fizyczne. Jest to świetna propozycja, która zapewnia skuteczną ochronę.

Producenci przeciwsłonecznych kremów do ciała

Coraz więcej producentów wychodzi na przekór oczekiwaniom, tworząc świetne kosmetyki do ochrony ciała. Marka Altruist posiada w ofercie świetne propozycje o wysokim stopniu ochrony i w bardzo przyjaznych dla portfela cenach. Australian Gold proponuje kremy, które poza ochroną wspomagają uzyskanie naturalnego efektu opalenizny. Znajdziesz również propozycję dla dzieci. Z kolei marka Bioderma stworzyła krem, który skutecznie ochrania skórę, jest niezwykle delikatna, a dodatkowo wspiera procesy regeneracji. Poza wymienionymi znajdziesz wiele innych wartościowych propozycji.