Bist du in Deutschland? Cosibella auch!

Um Ihnen ein noch besseres Einkaufserlebnis zu bieten, leiten wir Sie zu unserem deutschen Shop weiter.

Die Produktpalette im Zielshop ist sorgfältig ausgewählt, um die Vorlieben und Bedürfnisse der deutschen Kunden zu erfüllen und ein umfassendes Einkaufserlebnis und einen persönlichen Service zu gewährleisten.

zapytaj eksperta

Turbany i ręczniki

Ilość produktów: 9

Coraz większa świadomość o pielęgnacji włosów doprowadziła do poszerzenia oferty akcesoriów o turbany oraz ręczniki z odpowiednich materiałów. Turban umożliwia osuszenie włosów, ochronę w trakcie nocy oraz stanowi okluzję w trakcie zabiegów pielęgnacyjnych. Ręczniki z kolei odsączają włosy i są dla nich wyjątkowo delikatne, dzięki delikatnym materiałom, typu bawełna. Wybierz odpowiednie akcesorium dla siebie!

Turbany i ręczniki - niezbędne akcesorium do włosów

Miękkie czepki oraz ręczniki wykonane z przyjemnego materiału, który nie uszkadza struktury włosa to niezbędnik w każdej łazience. Sprawdzą się zarówno do codziennej pielęgnacji włosów, jak i do regeneracyjnych zabiegów, masek na włosy oraz domowego spa. Bez względu na to, jaki rodzaj włosów posiadasz, te akcesoria są na tyle uniwersalne, że sprawdzą się dla każdego.


Czytaj więcej

Do czego służą turbany do włosów?

  • Turbany inaczej nazywane również czepkami do włosów przeznaczone są do dwóch zadań. Po pierwsze, odsączają włosy z nadmiaru wody po umyciu i przyspieszają ich schnięcie. To wygodny sposób, kiedy nie masz czasu wysuszyć włosów suszarką. Pamiętaj jednak, że taki turban możesz trzymać maksymalnie ok. 20 minut, aby nie dać szansy bakteriom lubiącym wilgoć do rozwoju na Twojej skórze głowy. 
  • Drugie zastosowanie turbanów to zwiększenie wchłaniania substancji odżywczych z masek, olejów lub serum w głąb włosa. Kiedy nałożysz maskę, a następnie przykryjesz włosy czepkiem, zacznie wytwarzać się ciepło. W ten sposób uchylisz łuski włosa, dając składnikom szansę na większą penetrację.

Jak prawidłowo wycierać włosy ręcznikiem?

Osuszanie włosów przy pomocy ręcznika może wydawać się banalne, jednak to bardzo ważny element pielęgnacji włosów, który wykonany w zły sposób może spowodować niemałe uszkodzenia łodygi. Najczęstszym błędem jest intensywne pocieranie mokrych włosów ręcznikiem. Mokre włosy są znacznie bardziej podatne na uszkodzenia, niż suche, dlatego ryzyko ich zniszczenia poprzez tarcie jest bardzo duże. Prawidłowe osuszanie włosów polega na jedynie delikatnym odsączaniu ich w ręcznik, wykonując uciśnięcia od nasady po końce, bez jakiegokolwiek pocierania. W ten sposób ochronisz je przed łamaniem i rozdwajaniem.

pixel