Bist du in Deutschland? Cosibella auch!

Um Ihnen ein noch besseres Einkaufserlebnis zu bieten, leiten wir Sie zu unserem deutschen Shop weiter.

Die Produktpalette im Zielshop ist sorgfältig ausgewählt, um die Vorlieben und Bedürfnisse der deutschen Kunden zu erfüllen und ein umfassendes Einkaufserlebnis und einen persönlichen Service zu gewährleisten.

zapytaj eksperta

Filtry do twarzy

Ilość produktów: 469

Kosmetyk z filtrem chroni skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania UV, a w efekcie przed chorobami skóry i fotostarzeniem. Fotoprotekcja jest najlepszym kremem przeciwzmarszczkowym! W ofercie Cosibelli znajdziesz szeroki wybór produktów z filtrami chemiczymi oraz fizycznymi, a o wybranych przeczytasz więcej w naszym wpisie blogowym o polecanych kremach SPF.

ilość produktów: 30/469

Im cieplejsza pogoda, tym chętniej odsłania się twarz. To dobry sposób na to, żeby się schłodzić, ale także pewne ryzyko. Eksponowanie skóry na promieniowanie słoneczne może przyczynić się do uszkodzenia DNA komórek i rozmnożenia się wolnych rodników, a przez to rozwoju nowotworu i szybszego starzenia się naskórka. Na szczęście można temu przeciwdziałać, stosując kremy do twarzy z filtrem SPF. 

Krem do twarzy z filtrem – jaki wybrać?

Nasze kremy przeciwsłoneczne do twarzy są podzielone np. pod względem stopnia ochrony SPF, czyli Sun Protection Factor. To współczynnik, który określa, ile promieni słonecznych przedostanie się do skóry po nałożeniu na nią kremu. Wyróżnia się np. kremy z:

  • SPF 15 – to minimalny poziom ochrony, jaki rekomendują specjaliści dla osób dorosłych o środkowoeuropejskim fototypie,
  • SPF 30 – jest to minimalny wskaźnik ochrony, jaki powinny mieć produkty dla dzieci,
  • SPF 50 – taki poziom ochrony jest polecany dla osób z jasnym fototypem, a także dla pociech, zwłaszcza z atopowym zapaleniem skóry.

Jednocześnie należy pamiętać, że im większy poziom ochrony, tym lepiej. Filtr SPF 50 pomoże odpowiednio zabezpieczyć skórę na znacznie dłużej niż SPF 15. To szczególnie ważne przy wysokim indeksie UV.

Filtry do twarzy w kremie i sprayu – co lepsze?

Produkty chroniące przed promieniowaniem UV różnią się nie tylko poziomem ochrony, ale także konsystencją. Dostępne są kremy do twarzy z SPF w formie:

  • kremu – można łatwo odmierzyć odpowiednią ilość produktu i rozprowadzić go na skórze za pomocą dłoni,
  • sprayu – są bardzo szybkie w aplikacji. Wystarczy rozpylić środek na skórę i pozostawić do wchłonięcia. 

Każda formuła równie dobrze sprawdzi się w codziennym użytku. Najważniejsze to zadbać o to, żeby przy każdej aplikacji równomiernie pokrywać skórę odpowiednio grubą warstwą.

Kremy z filtrem do twarzy – jak używać?

Aby uzyskać zadowalający poziom ochrony przed promieniami UVB/UVA, trzeba zwrócić uwagę na prawidłowe aplikowanie produktu. Rekomenduje się stosowanie kremów przeciwsłonecznych w ilości 2 mg/cm2 skóry. 

Chroń swoją skórę przed promieniami słonecznymi każdego dnia i korzystaj z lata w bezpieczny sposób.