Bist du in Deutschland? Cosibella auch!

Um Ihnen ein noch besseres Einkaufserlebnis zu bieten, leiten wir Sie zu unserem deutschen Shop weiter.

Die Produktpalette im Zielshop ist sorgfältig ausgewählt, um die Vorlieben und Bedürfnisse der deutschen Kunden zu erfüllen und ein umfassendes Einkaufserlebnis und einen persönlichen Service zu gewährleisten.

zapytaj eksperta

Szampony w kostce

Ilość produktów: 6

Cenisz wygodę i minimalizm? A może poszukujesz produktu, który wygodnie zabierzesz w podróż? Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy szampony w kostce! Te produkty charakteryzują się specyficzną formą, która jest wygodna w aplikacji i bardzo skuteczna. Szampon w kostce doskonale oczyszcza skórę głowy oraz włosy, pieni się i pozostawia pasma wypielęgnowane. Jest to również rozwiązanie przyjazne środowisku, ogranicza konieczność zastosowania plastikowej butelki. Sprawdź je!

Szampony w kostce - zalety stosowania

Szampony w kostce działają równie skutecznie jak klasyczne, płynne szampony. Wyróżniają się jednak tym, że są kompaktowe i wyjątkowo wydajne. Wśród ich zalet wyróżnia się:

  • Ekologia: szampony w postaci kostki generują znacznie mniej odpadów, niż te zamknięte w plastikowych opakowaniach, co pomaga w redukcji plastiku i chroni środowisko.
  • Wydajność: jedna kostka szamponu pozwala nawet na kilkumiesięczne użytkowanie. Oznacza to, że bardzo rzadko musisz go wymieniać na nowy, oszczędzając tym samym pieniądze i zmniejszając negatywny wpływ na środowisko.
  • Podróżowanie: poręczne, kompaktowe opakowanie jest idealne do podróży - zajmuje bardzo mało miejsca w bagażu, a dzięki stałej postaci nie ma ryzyka wycieku płynu, co często się zdarza.
  • Składniki naturalne: zdecydowana większość szamponów w kostce bazuje na składnikach pochodzenia naturalnego, co sprawia, że są łagodne dla twoich włosów i skóry głowy.

 

Jak myć włosy szamponem w kostce?

Mycie włosów przy użyciu tego kosmetyku nie jest oczywistą czynnością. Oto szczegóły, jak prawidłowo myć włosy szamponem w kostce:

  • Rozpocznij od dokładnego zmoczenia całych włosów oraz skóry głowy letnią wodą.
  • Następnie pocieraj kostkę szamponu w wilgotnych dłoniach, aby wytworzyć pianę. Opcjonalnie możesz też wrzucić kostkę do dowolnego pojemniczka (np. słoik), dolać do niego wody i trząść do momentu wytworzenia piany. 
  • Nałóż powstałą pianę na skórę głowy i delikatnie rozmasuj, aby pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń. Nie musisz aplikować piany na włosy, ponieważ przy spłukiwaniu sama się na nie przeniesie.
  • Kiedy już dokładnie rozprowadzisz i rozmasujesz szampon na głowie, spłucz obficie szampon przy użyciu letniej wody. Upewnij się, że cała piana została dokładnie zmyta.
  • Włosy są już umyte. Teraz możesz nałożyć swoją ulubioną maskę lub odżywkę.

 

Czy szampon w kostce jest lepszy od tradycyjnego?

To zależy od twoich indywidualnych preferencji. Oba z tych rodzajów świetnie myją włosy. Szampony w kostce doskonale sprawdzą się każdemu, a w szczególności minimalistom, osobom, które dbają o ekologię oraz podróżnikom. Ich wydajność oraz znikoma ingerencja w środowisko bez wątpienia są dużymi atutami. Jednak to, czy wybierzesz szampon w płynie, czy w kostce zależy tylko i wyłącznie od ciebie. 

Najlepsze szampony w kostce

Zastanawiasz się nad kupnem stałego szamponu, ale nie wiesz, który z nich wybrać? Niezależnie od typu włosów czy problemów w Cosibella znajdziesz odpowiednią opcję, która spełni twoje oczekiwania. Wybieraj spośród świetnych kosmetyków skomponowanych z naturalnych składników, które oferują marki: Anwen oraz Ministerstwo Dobrego Mydła. Wspierasz nie tylko środowisko, ale i polskie marki.

pixel