Bist du in Deutschland? Cosibella auch!

Um Ihnen ein noch besseres Einkaufserlebnis zu bieten, leiten wir Sie zu unserem deutschen Shop weiter.

Die Produktpalette im Zielshop ist sorgfältig ausgewählt, um die Vorlieben und Bedürfnisse der deutschen Kunden zu erfüllen und ein umfassendes Einkaufserlebnis und einen persönlichen Service zu gewährleisten.

zapytaj eksperta

Peptydy

Ilość produktów: 319

Działanie

Peptydy przede wszystkim stymulują produkcję kolagenu i elastyny, a co za tym idzie powodują wzrost gęstości i jędrności skóry, minimalizując skutki starzenia się skóry. W zależności od rodzaju peptydu, mogą też rozkurczać mięśnie mimiczne, odpowiadające za powstawanie zmarszczek.

Typ skóry

Zalecane są do stosowania głównie w pielęgnacji skóry dojrzałej, a także w kuracji przeciwzmarszczkowej u młodszych osób, jako pielęgnacja prewencyjna. Sprawdzą się także w zwalczaniu przebarwień, u cer z nierównomiernym kolorytem.

Ciekawostka

Peptydy to związki, które powstają z aminokwasów połączonych ze sobą wiązaniem peptydowym. Dla lepszego zobrazowania budowy peptydów czasem porównuje się je do koralików na łańcuszku - każdy koralik to jeden aminokwas. Kombinacji takich kolorowych koralików może być bardzo dużo, a każda z nich może wykazywać nieco inne działanie.

ilość produktów: 30/319

Peptydy w kosmetykach

Peptydy to organiczne związki chemiczne, amidy powstające przez połączenie dwóch lub więcej cząsteczek aminokwasów wiązaniem peptydowym. Można je podzielić na: peptydy sygnałowe, które pomagają wygładzić drobne zmarszczki, peptydy transportujące, które ułatwiają przenikanie substancji aktywnych do głębszych warstw skóry oraz neuropeptydy, nazywane “bezinwazyjnym botoksem”. Te ostatnie zatrzymują przepuszczalność jonów sodu, a co za tym idzie - przepływ impulsów nerwów do mięśni. Głównym zadaniem peptydów w kosmetykach jest poprawa gęstości i jędrności skóry, zmniejszenie widoczności pierwszych objawów starzenia, poprawa owalu twarzy, ale też nawilżenie i odżywienie naskórka. Ich skuteczność wynika przede wszystkim z optymalnych rozmiarów, które ułatwiają przenikanie peptydów poprzez warstwy skóry.

Dla kogo kosmetyki z peptydami?

Kosmetyki z peptydami nie działają agresywnie, a ich stosowanie nie wiąże się ze skutkami ubocznymi. Mogą więc sięgać po nie wszyscy, nawet osoby, które mają cery naczyniowe lub wrażliwe. Będą najlepszym wyborem dla osób, które potrzebują przeciwstarzeniowej pielęgnacji, wypełnienia zmarszczek mimicznych czy poprawienia jędrności i gęstości skóry. Produkty z peptydami do włosów to remedium na suche i łamliwe pasma. W kontekście rozmaitych produktów kosmetycznych z peptydami, warto też zwrócić uwagę na ich podział na produkty z polipeptydami (są odpowiednie na zimę, działają ochronnie na cerę) oraz lipopeptydami, które stymulują wytwarzanie kolagenu i elastyny.