Bist du in Deutschland? Cosibella auch!

Um Ihnen ein noch besseres Einkaufserlebnis zu bieten, leiten wir Sie zu unserem deutschen Shop weiter.

Die Produktpalette im Zielshop ist sorgfältig ausgewählt, um die Vorlieben und Bedürfnisse der deutschen Kunden zu erfüllen und ein umfassendes Einkaufserlebnis und einen persönlichen Service zu gewährleisten.

Ekologia

ECOSIBELLA Bądź eko razem z nami Nie chcemy przyczyniać się do zanieczyszczania naszej planety.

Każdego dnia dokładamy naszą ekologiczną cegiełkę, która chroni środowisko przed zniszczeniem. Działaj z nami!

Wiemy, ile zawdzięczamy otaczającej nas przyrodzie, ale zdajemy sobie sprawę, że działalność człowieka często jej szkodzi. Ekologia i zrównoważony rozwój to jedyny sposób na podziękowanie.
ekologia
ekologia
Nasze paczki

Sprzedaż wysyłkowa jest obecnie jedną z najpopularniejszych metod robienia zakupów. Codziennie ze sklepów internetowych miliony paczek są wysyłane do klientów. Każda z nich oznacza jedno opakowanie, wypełnienie zabezpieczające, czy choćby taśmę potrzebną do jej zaklejenia. Możemy tylko próbować sobie wyobrazić, ile taśmy klejącej jest codziennie zużywane, aby zamawiający mogli otrzymać swoje przesyłki. Wniosek jest taki, że chociaż nasz ulubiony sposób robienia zakupów jest wygodny i łatwy jak nigdy, to generuje on ogromne ilości odpadów.

W Cosibelli postanowiliśmy, że nie chcemy, aby poprzez naszą sprzedaż wzrastało zanieczyszczenie planety. Uważamy, że tradycyjne metody przygotowywania wysyłek są bardzo szkodliwe dla środowiska. Dlatego wprowadziliśmy szereg ekologicznych rozwiązań, aby nasze paczki nadawały się w największym możliwie stopniu do recyklingu.

Podstawą każdej paczki jest pudełko. Opakowania, w których wysyłamy wasze zakupy są zawsze dostosowane wielkością do produktów znajdujących się w środku. Dzięki temu zmniejszamy ilość niezbędnego wypełnienia, którym zabezpieczone są wasze zamówienia.

Nie zawierają folii bąbelkowej
Są wypełnione biodegradowalnym skropakiem
Zawierają eko kartki z informacją o recyklingu naszej paczki
Zaklejone taśmą papierową
Są kartonem z tektury trójwarstwowej
Mogą być fajnym legowiskiem dla zwierzątek!

Zrezygnowaliśmy całkowicie z używania sztucznych tworzyw przy zabezpieczeniu paczek. Nie znajdziesz w nich folii bąbelkowej, czy popularnych, nadmuchanych, foliowych “poduch”. Wykorzystujemy ekologiczne i całkowicie biodegradowalne wypełniacze. Skropak, którym wypełniamy pudełka z zamówieniami, jest wykonany z produktów pochodzenia roślinnego. Podlega w całości kompostowaniu, dlatego można go bez obawy umieścić w pojemniku na odpady bio, lub po prostu… rozpuścić w wodzie.

Foliową taśmę klejącą zastąpiliśmy szarą taśmą papierową z klejem kauczukowym, którą można wrzucić razem z kartonem do pojemnika na papier. Klej kauczukowy ma pochodzenie naturalne i jest nietoksyczny, dzięki czemu taśmę można poddać recyklingowi.

Sklepy internetowe często dodają do paczki informacje marketingowe: gazetki z promocjami, czy różnymi kartami zachęcającymi do dalszych zakupów. W efekcie skali naszego kraju, dołączanie takich informacji do wysyłek oznacza wiele ton dodatkowych odpadów każdego dnia. Dlatego dołączamy do każdego zamówienia wyłącznie podziękowania wydrukowane na papierze pochodzącym z recyklingu. Na karcie znajdziesz również krótką informację na temat naszych eko-inicjatyw.

Zobacz jak pakujemy Twoje zamówienia
ECOSIBELLA
Wiemy, że zmiany zaczynają się od nas i od naszych codziennych wyborów. W naszych domach możemy wprowadzić nowe nawyki, które będą przyjazne naszemu środowisku. Zacznij od najprostszych rzeczy - zamień jednorazowe reklamówki na bawełnianą torbę, zakręć grzejniki, gdy wietrzysz mieszkanie i weź prysznic zamiast długiej kąpieli. Ale teraz nie o tym! Chcemy się pochwalić co robimy u nas, żeby nasze biuro i magazyn były jak najmniej szkodliwe dla środowiska.
Ekomagazyn
Przede wszystkim segregacja - dbamy o to, żeby wszystkie odpady trafiały w odpowiednie miejsce. Twoje zamówienie pakujemy bez plastiku i zbędnych opakowań, a paczka jest wypełniona biodegradowalnym skropakiem. Minimalizujemy też zużycie ręczników papierowych - stosujemy bawełniany, który jest nie tylko higieniczny, ale także wielorazowy.

Tak jak w biurze drukujemy tylko na papierze pochodzącym z recyklingu. Nie można sobie wyobrazić działania magazynu bez zużycia energii, która zwykle wiąże się z wykorzystaniem zasobów naturalnych i przyczynia się do zwiększenia zanieczyszczenia środowiska. Jesteśmy dumni, że również w tym przypadku działamy inaczej - z korzyścią dla Matki Natury. Mamy zakontraktowaną zieloną energię, czyli energię pochodzącą z odnawialnych źródeł.
Ekologiczne biuro, czyli dom
Przede wszystkim używamy tylko papieru pochodzącego z recyklingu - przy takiej ilości drukowanych dokumentów to duża zmiana. Dzięki temu nie przyczyniamy się do wycinki lasów stosując surowiec, który już jest. Kolejną rzeczą jest praca zdalna: to rozwiązanie dobre i dla nas i dla planety.

My nie musimy wcześniej wstawać, a przy okazji nie zużywamy szkodliwych paliw, które w dużym stopniu odpowiadają za efekt cieplarniany. Korzystamy też z ekologicznych długopisów i ołówków, które powstały z innych materiałów. W biurze prowadzimy też różne zbiórki: elektroodpadów, plastikowych nakrętek. Wierzymy, że każdy odpad może dostać nowe życie i zamienić się w nowy produkt.
Współpraca z Las Na Zawsze
W Cosibelli myślimy ekologicznie i robimy wszystko co w naszej mocy, aby wspierać przyrodę. Właśnie dlatego zaangażowaliśmy się we wsparcie Fundacji Las Na Zawsze - organizacji, która sadzi nowe i chroni dojrzałe lasy na terenie całej Polski.

Pierwszy las założyciele Fundacji zasadzili z własnych środków finansowych chcąc nauczyć się najlepiej wspierać naturę.
Zobacz
Współpraca z Plastic Bank
Rozpoczęliśmy współpracę z Plastic Bank — organizacją, która zbiera plastik z plaż, zanim trafi on do wód.

Każde złożone zamówienie w naszym sklepie to jedna butelka, która zostanie zebrana i poddana recyklingowi.
Zobacz
Współpraca z UN Carbon Offset
Cosibella to nie tylko projekt biznesowy. Poprzez naszą działalność chcemy pozytywnie wpływać na ekosystem naszej planety. Jak każda firma pozostawiamy po sobie ślad węglowy w postaci wyemitowanego do atmosfery dwutlenku węgla.

Aktywnie działamy, aby w ostatecznym rozliczeniu nasz wpływ na środowisko naturalne był najniższy, jak to możliwe.
Zobacz
Poznaj bliżej marki, które są EKO!

Wiemy jak ważna jest troska o środowisko naturalne, dlatego wspieramy marki, które decydują się na eko-zmiany. Czasami są to ogromne kroki, które całkowicie zmieniają działanie firmy, a czasami to drobne zmiany, które wyznaczają nowy kierunek. Niezależnie od tego, jak wielkie są te przedsięwzięcia to wierzymy, że zmiany są dobre. Tworzyliśmy markę SkinTra od podstaw i zrobiliśmy wszystko, aby nasze produkty były nie tylko skuteczne, ale także ekologiczne. Marki, które wkrótce oznaczymy zielonym listkiem są tak samo przyjazne środowisku, mimo, że prowadzone działania nie są takie same.

Co braliśmy pod uwagę?
Chcieliśmy wyróżnić marki, które dbają o środowisko w wielu aspektach. Nie ma jednej ‘metody’ na ochronę przyrody, dlatego nasze kryteria nie opierają się na sztywnych ramach. Już wkrótce zielony listek oznaczy produkty przyjazne środowisku, czyli takie których produkcja ma jak najmniejszy wpływ na stan środowiska. To także produkty, których opakowania pochodzą z recyklingu lub się do niego nadają oraz takie, które nie zawierają zbędnych opakowań. Wiele z wyróżnionych marek wspiera fundacje działające na rzecz poprawy stanu jakości środowiska oraz prowadzi akcje mające na celu ograniczenie marnotrawienia produktów. Kolejnym uwzględnionym czynnikiem przy wyborze marek był skład produktów. Chcemy promować naturalne składniki, które mają cenne właściwości dla codziennej pielęgnacji. Szukaj zielonego listka przy produktach i wybieraj kosmetyki świadomie - to dzięki Tobie i Twoim wyborom coraz więcej marek decyduje się na produkowanie kosmetyków bez szkody dla Matki Natury.

Nasze marki własne również są tworzone z myślą o ekologii
SkinTra - Skin Transformation
Nasza pierwsza marka do pielęgnacji twarzy i ciała! Jej celem jest poprawa wyglądu i kondycji skóry na poziomie zabiegów kosmetycznych w domowym zaciszu.

A co z ekologią? To był nieodzowny punkt projektu SkinTra. Miało być eko i tak jest. Opakowania z brązowego szkła nie tylko zapewniają ochronę kosmetyków przed promieniowaniem UV, ale także nadają się do recyklingu.Wystarczy wrzucić puste opakowanie do zielonego pojemnika i gotowe - wkrótce wróci do obiegu.

Papierowe etykiety można również przetworzyć, choć i tak pochodzą z recyklingu. Wiemy, że mniej znaczy więcej, dlatego kosmetyki SkinTra nie mają dodatkowych opakowań, a skład i wszelkie informacje o produkcie możesz przeczytać na etykiecie wydrukowanej na ekologicznym papierze.

Dzięki temu nie wytwarzamy nowych, zbędnych opakowań, co jest kluczowe by minalizować zużycie surowców naturalnych. Każdy wyprodukowany kosmetyk marki SkinTra to 0,5 m² lasu posadzonego we współpracy z fundacją Las Na Zawsze. Nieważne, czy zostanie sprzedany, przeznaczony na cele reklamowe, czy wygrany w konkursie. Kupując produkty marki SkinTra sadzisz lasy z nami - dzięki Tobie udało nam się posadzić już 2,5 hektara!
Zobacz
HairTry - w trosce o Twoje włosy
Tak jak w przypadku SkinTra, nasza marka HairTry do pielęgnacji włosów, również musi być eko i działać z myślą o środowisku.

Wspieramy inicjatywę Ocean Waste Plastic, która rekompensuje wprowadzony do obiegu plastik poprzez oczyszczanie mórz i oceanów. Każda butelka to plastik wyłowiony z rzek, mórz i oceanów. HairTry współpracuje z ReSea Project, co polepsza stan wód oraz wspiera lokalną społeczność. Plastik trafia do recyklingu - w ten sposób może być ponownie wykorzystany przy produkcji następnych opakowań.

Wspieramy również fundację SeedBalls Kenya, każdy produkt zapewnia 20 kulek z kilkoma rodzajami nasion, które zalesiają Kenię oraz kraje Afryki Wschodniej. Dzięki współpracy SeedBalls Kenya wspieramy region w walce z wylesianiem.
Zobacz
A co Ty możesz zrobić u nas, żeby być bardziej eko?
Eko kosmetyki
Wybieraj kosmetyki marek, które są przyjazne dla środowiska i nie przyczyniają się do produkcji zbędnych opakowań.
Świadomość
Kupuj produkty odpowiednie dla Ciebie, co zmniejszy ryzyko nietrafionego zakupu. Potrzebujesz pomocy? Zapytaj o poradę nasze kosmetolożki!
Ponowne użycie
Jeśli jednak musisz zwrócić paczkę, zrób to w tym samym kartonie. Produkt jest już otwarty, ale się nie sprawdził? Zapytaj znajomych, może dla nich będzie idealny.
Wydaliśmy już 825916 paczek bez plastiku
Zneutralizowaliśmy już 3823 ton węgla
Jaki będzie nasz kolejny cel?
pixel