Bist du in Deutschland? Cosibella auch!

Um Ihnen ein noch besseres Einkaufserlebnis zu bieten, leiten wir Sie zu unserem deutschen Shop weiter.

Die Produktpalette im Zielshop ist sorgfältig ausgewählt, um die Vorlieben und Bedürfnisse der deutschen Kunden zu erfüllen und ein umfassendes Einkaufserlebnis und einen persönlichen Service zu gewährleisten.

zapytaj eksperta

Higiena intymna

Ilość produktów: 28

Produkty do higieny intymnej to kosmetyki szczególnego przeznaczenia. Muszą dbać o wyjątkowo wrażliwe strefy ciała, przywracając czystość, jednocześnie nie powodując dyskomfortu czy podrażnień. W tych okolicach warto stosować delikatne produkty, które są skuteczne, ale przede wszystkim łagodne w działaniu. Takie propozycje przygotowaliśmy dla Ciebie - sprawdź je!

Codzienna higiena intymna ma kluczowe znaczenie dla zdrowia kobiety. Prawidłowe oczyszczanie okolic intymnych to jeden ze sposobów wspomagania profilaktyki infekcji, dyskomfortu i świądu. Dlatego warto o to zadbać na co dzień. Strefa intymna jest jednak bardzo delikatna, dlatego trzeba ją traktować inaczej niż pozostałe obszary ciała. Ważne jest np. używanie produktów przeznaczonych do stosowania w tej okolicy. Preparaty do higieny intymnej mają łagodne formuły, przez co nie podrażniają naskórka i są łatwe do spłukania. 

Jaki produkty do higieny intymnej są dobre?

Dobry płyn do higieny intymnej to taki, po którego użyciu skóra pozostaje miękka, gładka i czysta, bez podrażnień i zaczerwienień. Aby wybrać taki preparat, zwróć uwagę na skład. 

Warto zdecydować się na produkty, które zawierają np.:

  • kwas mlekowy lub mocznik – wspomagają one nawilżanie, utrzymanie prawidłowego pH pochwy i zwalczanie bakterii,
  • aloes czy kwas hialuronowy – wspierają łagodzenie podrażnień. 

Sprawdź także pH produktu – powinno być niskie. Pomaga to zachować równowagę mikroflory bakteryjnej.

Jak często używać płynu do higieny intymnej?

Produktów do higieny intymnej należy używać 1-2 razy dziennie, ale nie częściej – nawet w trakcie miesiączki czy ciąży. Zbyt intensywne oczyszczanie tych okolic może doprowadzić do zaburzeń we florze bakteryjnej, przez co ryzyko rozwoju infekcji znacznie wzrośnie. 

Emulsja, pianka, czy żel do higieny intymnej – co wybrać? 

Produkty do higieny intymnej różnią się nie tylko składem, ale także formułą. 

  • Pianki – mają najlżejszą konsystencję. Są bardzo delikatne dla skóry. Sprawdzą się u osób, które np. mają tendencję do infekcji lub problemy dermatologiczne.
  • Żele – mają nieco cięższą konsystencję. Dobrze się pienią po połączeniu z wodą. Są łagodne dla skóry i nie powodują uczucia suchości czy ściągnięcia.
  • Emulsje – nie pienią się zbyt mocno. Mają kremową konsystencję, czyli “najcięższą” ze wszystkich dostępnych produktów. Sprawdzą się u osób, które zmagają się z suchością w miejscu intymnym.

Prawidłowe oczyszczanie okolic intymnych pomoże Ci uniknąć chorób intymnych i powstawania nieprzyjemnego zapachu. 

pixel