Bist du in Deutschland? Cosibella auch!

Um Ihnen ein noch besseres Einkaufserlebnis zu bieten, leiten wir Sie zu unserem deutschen Shop weiter.

Die Produktpalette im Zielshop ist sorgfältig ausgewählt, um die Vorlieben und Bedürfnisse der deutschen Kunden zu erfüllen und ein umfassendes Einkaufserlebnis und einen persönlichen Service zu gewährleisten.

zapytaj eksperta

Peelingi do twarzy

Ilość produktów: 181

Kosmetyki peelingujące usuwają martwe komórki naskórka. Poprzez złuszczanie skóra ma szansę na samodzielną regenerację, odbudowę i wyrównanie faktury. Dzięki temu dodatkowo rozjaśnia się i lepiej przyswaja składniki aktywne. Wyróżniamy peelingi mechaniczne, enzymatyczne, a także kwasowe. Pamiętaj, aby peeling dobrać odpowiednio do swojego rodzaju skóry. Jeśli masz cerę problematyczną, naczyniową lub wrażliwą, lepszym wyborem będą peelingi chemiczne - na bazie kwasów lub enzymów. Każdy z nich znajdziesz w naszej ofercie!

ilość produktów: 30/181

Oczyszczanie twarzy to pierwszy krok porannej i wieczornej pielęgnacji. Jednak większość produktów przeznaczonych do wykonania tego zadania zawiera składniki, które wspierają usuwanie wyłącznie zewnętrznych zabrudzeń. Chodzi np. o makijaż, kurz czy nadmiar sebum. W dogłębnym oczyszczeniu głębokich porów skóry i pozbyciu się martwych komórek naskórka mogą pomóc substancje obecne w peelingach do twarzy.

Te produkty to uzupełnienie codziennej pielęgnacji. Mogą być stosowane przez osoby z różnymi typami cery. Warto jednak dobrać właściwy kosmetyk do rodzaju skóry. 

Jakie peelingi oferujemy w naszym sklepie?

Peelingi do twarzy różnią się formułami i składnikami aktywnymi. Dlatego można podzielić te produkty na 4 kategorie o różnym działaniu i zastosowaniu.

Peelingi mechaniczne

Peelingi mechaniczne zawierają drobinki grubo- lub drobnoziarniste, które wspomagają ścieranie naskórka i “odsłanianie” młodej skóry pod spodem. Są rekomendowane głównie dla cery tłustej. Wrażliwe i trądzikowe skóry powinny unikać tego peelingu, ponieważ może on podrażniać.

Peelingi enzymatyczne

Peelingi enzymatyczne mają bardzo łagodną formułę, która opiera się na naturalnych enzymach pozyskiwanych np. z owoców papai i ananasa. Wspierają one łagodne usuwanie zanieczyszczeń z głębokich porów skóry. 

Peelingi kwasowe

Peelingi kwasowe są nazywane także chemicznymi. W ich składzie znadują się kwasy AHA, BHA i/lub PHA. Pierwsze dwa składniki są intensywne i pomagają niwelować przebarwienia, usuwać martwy naskórek oraz normalizować produkcję sebum. Są rekomendowane dla każdego typu skóry, z wyjątkiem wrażliwej i naczynkowej. 

Dla delikatnych cer są polecane peelingi z kwasami PHA, które są łagodne i nie powodują podrażnień.

Peelingi peel-off

Peelingi peel-off zazwyczaj są dostępne w formie saszetek – tak jak maski do twarzy. Nakłada się je na twarz, a następnie pozostawia do wyschnięcia. Po odpowiednim czasie należy zmyć taki produkt ze skóry lub zerwać warstwę kosmetyku niczym plaster. 

Składniki obecne w peelingach peel-off pomagają usunąć zanieczyszczenia, które utknęły w głębokich porach skóry. 

Peeling do twarzy – jaki wybrać?

Każda skóra potrzebuje innej pielęgnacji. Dlatego nie można wybrać przypadkowego peelingu. Jeśli masz cerę:

  • suchą, wrażliwą, naczynkową i trądzikową – postaw na delikatne produkty, np. enzymatyczne bądź z kwasami PHA, które nie podrażnią naskórka;
  • tłustą lub mieszaną – możesz wybrać kosmetyki ze składnikami, które wspierają procesy mocno oddziałujące na skórę, np. preparaty mechaniczne, z kwasami AHA i BHA czy peel-off. 

Jeśli dobrze dobierzesz peeling, obecne w nim substancje pomogą uzyskać gładką, promienną cerę bez zaczerwienienia, podrażnień czy dyskomfortu. 

Jak korzystać z peelingu?

Peelingi do twarzy należy stosować dokładnie według wskazówek producenta, aby nie uszkodzić skóry. Pamiętaj, aby nie używać ich zbyt często, ponieważ może to doprowadzić do podrażnień. Wystarczy domowy zabieg 1-2 razy w tygodniu.

Peeling do twarzy urozmaici codzienne oczyszczanie skóry. Nie zapominaj o nim!