Bist du in Deutschland? Cosibella auch!

Um Ihnen ein noch besseres Einkaufserlebnis zu bieten, leiten wir Sie zu unserem deutschen Shop weiter.

Die Produktpalette im Zielshop ist sorgfältig ausgewählt, um die Vorlieben und Bedürfnisse der deutschen Kunden zu erfüllen und ein umfassendes Einkaufserlebnis und einen persönlichen Service zu gewährleisten.

zapytaj eksperta

Antyperspiranty i dezodoranty

Ilość produktów: 35

Chroń się przed nadmiernym poceniem i przykrym zapachem, stosując antyperspiranty oraz dezodoranty w kulce lub w kremie. To popularne produkty do pielęgnacji ciała, które łatwo się aplikują i nadają skórze przyjemny, świeży zapach. W naszej ofercie znajdziesz również dezodoranty o delikatnym, naturalnym składzie! Na naszym blogu znajdziesz wpis dedykowany naturalnym dezodorantom w kremie.

ilość produktów: 30/35

Nadmierna produkcja potu to normalne zjawisko, zwłaszcza latem, w upalne dni. To naturalna reakcja organizmu i jeden ze sposobów na obniżenie temperatury ciała. Jednak powstająca wydzielina w kontakcie z powietrzem staje się idealnym miejscem do rozwoju patogenów. Skutkiem tego jest nieprzyjemny zapach. Chcesz zapobiec jego występowaniu? Mogą Ci w tym pomóc składniki obecne w dezodorantach i antyperspirantach.

To kosmetyki, które zawierają substancje wspierające walkę z nieprzyjemnymi skutkami potliwości. Mogą pomóc sprawić, że będziesz czuć się świeżo przez cały dzień.

Czym jest antyperspirant?

Antyperspirant to preparat, który aplikuje się w miejscu powstawania potu, najczęściej pod pachami. Zawiera składniki, które pomagają stworzyć na powierzchni skóry warstwę blokującą ujścia gruczołów potowych. Dzięki temu wspierają redukcję produkcji tej wydzieliny. 

Warto pamiętać, że wraz z upływem czasu warstwa ochronna ściera się z naskórkiem. Dzieje się to np. w kontakcie z ubraniem, a także po intensywnym spoceniu się np. podczas treningu. Dlatego czasami może być konieczna ponowna aplikacja antyperspirantu w ciągu dnia. 

Dezodorant – co to jest?

Dezodorant jest przeznaczony do stosowania w celu niwelowania przykrego zapachu. Zawiera składniki, które pomagają hamować rozwój patogenów odpowiadających za powstawanie nieprzyjemnego aromatu potu. W formule tego kosmetyku znajdują się substancje zapachowe, które wspierają maskowanie brzydkiej woni. 

Składniki dezodorantu – w przeciwieństwie do formuły antyperspirantów – nie pomagają powstrzymać aktywności gruczołów potowych. Wspierają utrzymanie świeżości już po tym, jak ciało wydzieli tę substancję. 

Antyperspirant czy dezodorant – który preparat wybrać?

Antyperspirant i dezodorant to produkty przeznaczone dla osób o różnych potrzebach. 

  • Pierwszego kosmetyku warto używać, gdy masz problem z nadmierną potliwością i jeśli np. w stresujących sytuacjach na ubraniu pojawiają się nieestetyczne, mokre plamy. Substancje zawarte w antyperspirancie pomogą ograniczyć ilość potu i sprawić, że będziesz czuć się pewnie siebie niezależnie od okoliczności.
  • Po dezodorant sięgnij, gdy doskwiera Ci tylko nieprzyjemny zapach potu. Jego składniki pomogą nadać Twojej skórze ładną woń, dzięki czemu uda Ci się bez obaw np. unieść ręce do góry w zatłoczonym pomieszczeniu.

Warto pamiętać, że antyperspirant należy nakładać tylko na czystą, umytą skórę. Z kolei dezodorantu można używać o dowolnej porze dnia. 

Jeśli używasz kosmetyków w kulce lub sztyfcie, opakowanie po nich możesz wyrzucić do standardowego pojemnika na tworzywa sztuczne. Natomiast w przypadku stosowania preparatów w sprayu należy oddzielić nakrętkę i końcówkę od butelki, a następnie umieścić je w koszu na plastik. Z kolei metalowy pojemnik należy umieścić w koszu na śmieci zmieszane. 

Pamiętaj, aby go nie spalać! Dezodoranty w sprayu są pod ciśnieniem. Poddanie ich działaniu ognia mogłoby doprowadzić do groźnego wybuchu. 

Antyperspirant czy dezodorant? Określ, jakiej ochrony potrzebujesz – przed potem czy zapachem – a z łatwością wybierzesz odpowiedni produkt.

pixel