Bist du in Deutschland? Cosibella auch!

Um Ihnen ein noch besseres Einkaufserlebnis zu bieten, leiten wir Sie zu unserem deutschen Shop weiter.

Die Produktpalette im Zielshop ist sorgfältig ausgewählt, um die Vorlieben und Bedürfnisse der deutschen Kunden zu erfüllen und ein umfassendes Einkaufserlebnis und einen persönlichen Service zu gewährleisten.

zapytaj eksperta

Szampony do włosów zniszczonych

Ilość produktów: 56

Zniszczone włosy? Nie będą dłużej problemem. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy szampony odpowiednie do codziennego oczyszczania włosów zniszczonych i osłabionych. Poza podstawową funkcją myjącą, są urozmaicone składnikami odżywczymi i odbudowującymi, takimi jak proteiny, aminokwasy, ekstrakty. Pielęgnują pasma i wzmacniają je, przygotowując do kolejnych etapów rutyny. Koniecznie się z nimi zapoznaj!

ilość produktów: 30/56

Szampony do włosów zniszczonych

Włosy zniszczone wymagają szczególnej pielęgnacji, ukierunkowanej na działanie odbudowujące. Cechują się najczęściej rozchylonymi łuskami, nieregularną długością oraz rozdwojonymi końcówkami. Odpowiednio dobrany szampon z łagodnymi substancjami myjącymi, który nie spowoduje kolejnych uszkodzeń włosów oraz będzie wzbogacony o skuteczne składniki aktywne to podstawa pielęgnacji tego rodzaju włosów. Włosy zazwyczaj wymagają mycia co dwa dni, chociaż często zdarza się, że szampon staje się kosmetykiem w codziennej rutynie pielęgnacyjnej. 

Jaki szampon na zniszczone włosy?

Jeżeli posiadasz ten rodzaj włosów, na pewno wiesz, jak ważny jest dobór odpowiednich kosmetyków do ich pielęgnacji, aby prawidłowo o nie zadbać. W ofercie sklepu Cosibella znajdziesz szeroką ofertę szamponów o skutecznym działaniu od wielu producentów, zarówno z polski, francji, a nawet korei południowej. Przy wyborze warto zwrócić uwagę na poniższe aspekty:

  • Właściwości składników - szata graficzna przyciąga spojrzenia, jednak najważniejsze w kosmetykach są składniki, z jakich się składają. W przypadku włosów zniszczonych warto zwrócić uwagę na te o działaniu odżywczym, odbudowującym i wygładzającym, aby domknąć łuski i zmniejszyć podatność włosa na kolejne uszkodzenia. Wiele szamponów zawiera keratynę, czyli naturalnie występujący we włosie składnik, który pomaga odbudować strukturę włosa i przywrócić mu elastyczność. Innymi składnikami są oleje, takie jak na przykład olej arganowy, kokosowy, jojoba czy makadamia, które dostarczają włosom niezbędnych substancji odżywczych. Dzięki takiej kompozycji włosy są w stanie odzyskać utraconą kondycję i blask.
  • Indywidualne preferencje - twoje odczucia podczas stosowania szamponu są istotne, ponieważ mycie włosów jest na tyle regularną czynnością, że warto, aby ten moment przebiegał przyjemnie. Do tych preferencji zalicza się zapach albo jego brak, forma szamponu, czyli np. w postaci kostki lub klasycznie płynny. Marka też ma znaczenie, jeżeli jesteś fanem na przykład kosmetyków profesjonalnych, bez problemu znajdziesz również takie.

 

Jak dbać o zniszczone włosy?

Włosy, które są zniszczone na szczęście są łatwe do rozpoznania, dzięki czemu można skutecznie zacząć je pielęgnować. W dotyku są charakterystycznie szorstkie i suche, nie są lejące ani sypkie, posiadają rozdwające się końcówki, ale też łamią się po długości. W kontekście wyglądu również prezentują się sucho, a także są skłonne do puszenia. Ich prawidłowa pielęgnacja powinna skupiać się przede wszystkim na dostarczaniu im odżywczych składników, takich jak oleje, masła, a także składników odbudowujących, przykładowo keratyna lub proteiny jedwabiu. Warto też, aby nie zabrakło składników nawilżających, między innymi aloes i miód. Kolejnym bardzo istotnym elementem jest wyeliminowanie mocnych substancji myjących z kosmetyków, takich jak SLS i SLES i zastąpienie ich łagodnymi środkami powierzchniowo czynnymi. Zastosowanie się do tych zasad zarówno odżywi zniszczone włosy, jak i zapobiegnie ich ponownemu uszkodzeniu. Dzięki temu będą wygładzone, miękkie w dotyku oraz zabezpieczone przed czynnikami zewnętrznymi.

pixel