Bist du in Deutschland? Cosibella auch!

Um Ihnen ein noch besseres Einkaufserlebnis zu bieten, leiten wir Sie zu unserem deutschen Shop weiter.

Die Produktpalette im Zielshop ist sorgfältig ausgewählt, um die Vorlieben und Bedürfnisse der deutschen Kunden zu erfüllen und ein umfassendes Einkaufserlebnis und einen persönlichen Service zu gewährleisten.

zapytaj eksperta

Peelingi z drobinkami

Ilość produktów: 33

Peelingi z drobinkami mechanicznie złuszczają martwe komórki naskórka. Ścierniwo w formule zapewnia tarcie i wygładza fakturę skóry. Skóra po ich użyciu jest odświeżona i oczyszczona. W takich produktach możesz spotkać zmielone łupiny moreli lub orzecha! Koniecznie sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy.

ilość produktów: 30/33

Peeling mechaniczny do twarzy - dla kogo?

Peelingi mechaniczne są idealne dla osób, które poszukują szybkiego i efektywnego rozwiązania w walce z matową cerą, rozszerzonymi porami czy nierówną teksturą skóry. Peeling z drobinkami doskonale sprawdzi się w przypadku cery normalnej, mieszanej oraz tłustej. W przypadku cery wrażliwej należy zachować ostrożność oraz umiar i wybierać produkty o delikatnych cząsteczkach, które jej nie podrażnią. 


Czytaj więcej

Peeling z drobinkami - rodzaje

Peeling mechaniczny do twarzy w swoim składzie zawiera cząsteczki, które zapewniają mu działanie złuszczające. W zależności od ich rozmiaru można wyróżnić dwa rodzaje tego produktu:

  • peeling gruboziarnisty do twarzy - zawiera większe drobinki, np. łupiny orzechów, pestki nasion, ziarna soli, przez co wykazuje intensywniejsze działanie złuszczające niż drugi typ,
  • peeling drobnoziarnisty do twarzy - zawiera małe cząstki, np. w formie proszku lub biodegradowalnych mirogranulek, dzięki którym ma znacznie łagodniejsze działanie od poprzednika.

Peelingi mechaniczne - efekty

Stosowanie tego typu kosmetyków przynosi szereg korzyści dla skóry twarzy, które możesz zauważyć niemal natychmiast po ich użyciu:

  • wygładzenie - pomagają pozbyć się martwych komórek naskórka, polerują go i poprawiają jego strukturę,
  • zmniejszenie porów - oczyszczają je z nadmiaru sebum i zanieczyszczeń, co przyczynia się do ich redukcji i zapobiega powstawaniu niedoskonałości,
  • lepsze wchłanianie - dobrze oczyszczona skóra lepiej wchłania składniki aktywne z kremów i serum, co zwiększa ich skuteczność,
  • ujednolicenie kolorytu - pomagają w redukcji przebarwień i blizn potrądzikowych.

Jak często robić peeling mechaniczny twarzy?

Częstotliwość stosowania peelingów mechanicznych zależy od typu skóry:

  • normalna i mieszana - 1-2 razy w tygodniu,
  • wrażliwa - raz w tygodniu lub rzadziej,
  • tłusta: maksymalnie 2 razy w tygodniu.

Pamiętaj, by odpowiednio dobrać kosmetyk do swojej cery i stosować się do zaleceń producenta.