Bist du in Deutschland? Cosibella auch!

Um Ihnen ein noch besseres Einkaufserlebnis zu bieten, leiten wir Sie zu unserem deutschen Shop weiter.

Die Produktpalette im Zielshop ist sorgfältig ausgewählt, um die Vorlieben und Bedürfnisse der deutschen Kunden zu erfüllen und ein umfassendes Einkaufserlebnis und einen persönlichen Service zu gewährleisten.

zapytaj eksperta

Maski do włosów kręconych

Ilość produktów: 3

Włosy kręcone często bywają ciężkie do ujarzmienia, mają tendencję do puszenia, a loki nie są wystarczająco podkreślone. Chcąc je wspomóc, warto wprowadzić do pielęgnacji maski dedykowane włosom kręconym. Poza głębokim odżywieniem i przywróceniem blasku, odpowiednio skomponowane składniki definiują skręt włosów i zapobiegają puszeniu. Zadbaj z nami o swoje włosy!

Rola masek do włosów kręconych i falowanych

Maseczki do włosów to niezastąpione kosmetyki w pielęgnacji każdego rodzaju włosów. Działają jak terapia, dostarczając składników odżywczych i nawilżających twoim lokom. Skutecznie wzmacniają strukturę włosów, przywracają ich kondycję i zwiększają elastyczność. Regularne stosowanie masek pomoże w utrzymaniu zdrowej i pięknie prezentującej się fryzury. Ważne, aby wybierać maski dedykowane specjalnie dla włosów kręconych i falowanych. Są one opracowane z myślą o ich konkretnych potrzebach, mogą zawierać składniki nawilżające, odżywcze, regenerujące i wzmacniające, które pomogą w utrzymaniu dobrej kondycji włosów. 


Czytaj więcej

Działanie masek do włosów kręconych i falowanych

Kluczem do uzyskania satysfakcjonujących efektów jest regularność. Regularne stosowanie maseczek przynosi wiele korzyści dla twoich sprężynek lub fal. Pamiętaj, aby wybrać kosmetyki dostosowane do indywidualnych potrzeb twoich włosów (czy bardziej potrzebują nawilżenia, odbudowy, a może elastyczności) i dbać o ich kondycję. W połączeniu z innymi dobrymi praktykami pielęgnacyjnymi, takimi jak zabezpieczanie ich podczas snu, stosowanie serum na końcówki, twoje włosy mogą być mocne, odporne na uszkodzenia oraz mieć doskonale podkreślony skręt. Głównymi działaniami tych masek są:

  • Nawilżenie i odżywienie - maski są doskonałym sposobem na dostarczenie niezbędnej dawki nawilżenia oraz składników odżywczych twoim kręconym włosom. Składniki zawarte w maseczkach działają wewnątrz włosa, nawilżając go, przywracając elastyczność, a także wpływając na redukcję efektu puszenia.
  • Wzmacnianie struktury włosów - włosy kręcone i falowane niestety często są bardziej podatne na uszkodzenia oraz łatwiej się łamią. Maski pomagają uzupełnić ubytki w strukturze, odbudować ją i wzmocnić, dzięki czemu zyskują większą odporność na uszkodzenia spowodowane np. czynnikami zewnętrznymi takimi jak tarcie.
  • Ochrona przed uszkodzeniami - ten rodzaj włosów jest narażony na łamanie się szczególnie podczas stylizacji. Dzięki maskom włosy nie plączą się ze sobą, przez co też nie ulegają zniszczeniu np. przy próbie ich rozczesania.

Sposób użycia masek do włosów kręconych i falowanych

Maska to kosmetyk, który należy stosować po każdym myciu włosów. Aby zrobić to prawidłowo, upewnij się, że szampon został dokładnie wypłukany. Następnie delikatnie odsącz nadmiar wilgoci z włosów przy pomocy ręcznika bawełnianego. Pamiętaj przy tym, aby nie pocierać włosów, ponieważ może to powodować uszkodzenia i zwyczajnie połamać lub rozdwoić włosy. Kolejno nałóż maskę na włosy, skupiając się na długości i końcach. Nie nakładaj jej na skórę głowy, aby uniknąć nadmiernego obciążenia. Masuj delikatnie maskę w włosy, aby równomiernie rozprowadzić produkt. Możesz też dodatkowo użyć szczotki lub grzebienia, aby jeszcze dokładniej rozprowadzić kosmetyk. Jeśli masz problem z rozczesywaniem włosów, możesz użyć grzebienia o szeroko rozstawionych zębach. Następnie zmyj maskę letnią wodą i przejdź do ich stylizacji.

pixel