Bist du in Deutschland? Cosibella auch!

Um Ihnen ein noch besseres Einkaufserlebnis zu bieten, leiten wir Sie zu unserem deutschen Shop weiter.

Die Produktpalette im Zielshop ist sorgfältig ausgewählt, um die Vorlieben und Bedürfnisse der deutschen Kunden zu erfüllen und ein umfassendes Einkaufserlebnis und einen persönlichen Service zu gewährleisten.

zapytaj eksperta

Serum z retinolem

Ilość produktów: 80

Retinol to bardzo ceniony składnik w branży kosmetycznej. Jego wielopoziomowe działanie odpowiada na wiele potrzeb różnych rodzajów skór. Po serum z retinolem warto sięgnąć, gdy skóra traci jędrność, pokrywa się oznakami starzenia lub zmaga się z trądzikiem. Urozmaić swoją pielęgnację z witaminą A!

ilość produktów: 30/80

Dobre serum z retinolem

Serum z retinolem, czyli pochodną witaminy A, są szczególnie polecane dla osób z cerą dojrzałą, tłustą i trądzikową. Składnik ten wspiera procesy anti-aging i normalizujące produkcję sebum. Po serum warto sięgnąć także w przypadku nierównomiernego kolorytu skóry – retinol wspomaga jej rozjaśnianie.

Ten rodzaj serum może być stosowane również przez osoby ze skórą suchą, wrażliwą czy naczynkową. Należy wówczas dobrać preparat z retinolem w małym stężeniu. Dzięki temu składnik nie podrażni wrażliwszego naskórka.

Serum z retinolem – jakie ma właściwości?

Retinol ma wiele właściwości. Wspiera:

  • normalizowanie pracy gruczołów łojowych,
  • wyrównywanie powierzchni skóry,
  • ujędrnianie naskórka,
  • powstawanie nowych komórek skóry.

Należy pamiętać, że stosowanie serum z tym składnikiem aktywnym może podrażniać naskórek. Dlatego należy używać produktów z retinolem w odpowiedniej ilości. W naszej ofercie znajdziesz serum o stężeniu tego składnika na poziomie od 0,2% (dla osób, które rozpoczynają przygodę z witaminą A) aż do 5% (dla osób, które stosowały wcześniej preparaty z retinolem).

Serum do twarzy z retinolem — na noc czy na dzień?

Retinol ma właściwości fotouczulające. Dlatego serum z tym składnikiem należy stosować na noc, a w ciągu dnia stosować krem z filtrami UV. Pomogą one zabezpieczyć skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Ponadto podczas stosowania kosmetyków z retinolem trzeba pamiętać o regularnym nawilżaniu naskórka.

Retinol może pomóc w walce z procesem starzenia. Dlatego warto regularnie sięgać po serum z tym składnikiem aktywnym.

Popularne rodzaje produktów: serum z kolagenem, serum przeciwzmarszczkowe, serum olejowe, serum antyoksydacyjne, serum odżywcze