Bist du in Deutschland? Cosibella auch!

Um Ihnen ein noch besseres Einkaufserlebnis zu bieten, leiten wir Sie zu unserem deutschen Shop weiter.

Die Produktpalette im Zielshop ist sorgfältig ausgewählt, um die Vorlieben und Bedürfnisse der deutschen Kunden zu erfüllen und ein umfassendes Einkaufserlebnis und einen persönlichen Service zu gewährleisten.

zapytaj eksperta

Płyny micelarne

Ilość produktów: 58

Ważne, by zmywając makijaż płynem micelarnym na waciku kosmetycznym, nie pocierać mocno twarzy - micele zawarte w płynach doskonale same go rozpuszczą. Płyn micelarny należy zawsze zmyć wodą, ponieważ jest to produkt, który zawiera substancje myjące, z tego powodu nie pozostawiamy go na skórze bez spłukania. Sprawdź nasze propozycje w ofercie Cosibelli!

ilość produktów: 30/58

Skuteczny demakijaż - co to jest płyn micelarny?

Jest to płynny kosmetyk, w którym zawieszone są micele. Micele są to mikroskopijne cząsteczki, łączące w sobie część hydrofilową i hydrofobową, które skutecznie usuwają resztki kosmetyków, zanieczyszczenia i sebum ze skóry. Działają na zasadzie przyciągania, dlatego nie ma potrzeby, aby intensywnie pocierać skórę. Przyciągają do siebie zanieczyszczenia jak magnes. Płyny micelarne znajdują zastosowanie w kosmetyce jako element demakijażu skóry. Są w stanie usunąć nawet wodoodporny makijaż. Są szczególnie lubiane przez osoby, którym zależy na szybkim pozbyciu się makijażu.

Prawidłowe użycie płynu micelarnego

Właściwe użycie płynu jest bardzo ważnym elementem, jeśli chcesz uniknąć podrażnienia i zaczerwienienia skóry. Wylej odpowiednią ilość płynu na płatek kosmetyczny, przyłóż na powiekę, następnie delikatnie przyciśnij i poczekaj kilkanaście sekund. W tym czasie pozwolisz, aby makijaż się rozpuścił. Następnie powtórz czynność na kolejnych częściach twarzy, do momentu usunięcia całości kosmetyków kolorowych ze skóry. Częstym błędem jest pocieranie płatkiem o skórę, w celu przyspieszenia procesu demakijażu, co oczywiście nie jest prawdą. Nie jest to najlepsza praktyka, ponieważ doprowadzi jedynie do podrażnienia i uszkodzenia bariery hydrolipidowej.

Czy płyn micelarny trzeba zmywać?

Jak najbardziej. Płyn micelarny należy zmyć żelem lub pianką, tak samo jak inne kosmetyki do demakijażu. Jego zadaniem jest usunięcie kosmetyków, sebum i zanieczyszczeń, a nie oczyszczenie cery. Do właściwego oczyszczenia potrzebna jest woda, aby spłukać kosmetyk, które masz na twarzy. Jeśli regularnie będziesz pozostawiać płyn micelarny na skórze bez jego zmycia, możesz doprowadzić do zanieczyszczenia skóry, a co za tym idzie wykwitu niedoskonałości i zaskórników.  

Najlepszy płyn micelarny - jaki powinien być?

Jeśli zastanawiasz się jaki płyn micelarny kupić, zwróć uwagę na kilka kwestii. Dobry płyn micelarny to taki, który szybko poradzi sobie z rozpuszczeniem makijażu i nie wymaga pocierania. Bardzo skuteczne są dwufazowe płyny micelarne, które łączą w sobie fazę olejową oraz fazę wodną. Bez problemu radzą sobie z rozpuszczeniem wodoodpornego makijażu, właśnie ze względu na fazę olejową. Równie ważne jest, aby zapach kosmetyku, był dla Ciebie odpowiedni. Niektórzy lubią bezzapachowe formuły i to zawsze będzie ich pierwszy wybór, a drudzy cenią sobie, kiedy kosmetyk będzie miał subtelny zapach, który przypadnie im do gustu i umili użytkowanie.

pixel