Bist du in Deutschland? Cosibella auch!

Um Ihnen ein noch besseres Einkaufserlebnis zu bieten, leiten wir Sie zu unserem deutschen Shop weiter.

Die Produktpalette im Zielshop ist sorgfältig ausgewählt, um die Vorlieben und Bedürfnisse der deutschen Kunden zu erfüllen und ein umfassendes Einkaufserlebnis und einen persönlichen Service zu gewährleisten.

zapytaj eksperta

Odżywki do włosów kręconych

Ilość produktów: 8

Masz włosy kręcone? Jeśli tak, to musisz wiedzieć, że podstawą Twojej pielęgnacji powinny być odżywki emolientowe! Doskonale dyscyplinują pasma, zmniejszając puszenie, które często towarzyszy włosom kręconym. W naszej ofercie znajdziesz również odżywki modelujące, które wspomagają wydobycie skrętu i podkreślenie loków. Sprawdź teraz!

Dlaczego warto stosować odżywki do włosów falowanych?

Stosowanie odżywek do włosów po każdym myciu jest bardzo ważnym elementem pielęgnacji, ponieważ to właśnie one dostarczają włosom najwięcej potrzebnych składników aktywnych. Falowane i kręcone włosy przy nieodpowiedniej pielęgnacji często wykazują tendencję do przesuszania się i łamliwości. W związku z tym mogą być również skłonne do utraty definicji skrętu. Jeśli zastosujesz dostosowane specjalnie do tego rodzaju włosów odżywki, pomogą ci one podkręcić naturalny skręt, dostarczyć im nawilżenia, regeneracji i odżywienia. 

Czym charakteryzują się kręcone włosy?

Kręcone włosy charakteryzują się spiralnymi lub falistymi kształtami. Pod względem budowy najczęściej są wysokoporowate, czyli ich łuski nie przylegają do siebie idealnie. Posiadają tendencję do zwiększonego przesuszania i powstawania uszkodzeń w porównaniu do innych rodzajów włosów. Dodatkowo łatwo ulegają puszeniu i są stosunkowo trudne w stylizacji, Posiadacze tego rodzaju włosów korzystają z technik podkreślania skrętu, stosując przeróżne, dedykowane do tego kosmetyki.

Czym różnią się włosy falowane od kręconych?

Włosy falowane i kręcone różnią się od siebie przede wszystkim skrętem i strukturą. Włosy falowane mają zdecydowanie delikatniejsze i bardziej miękkie fale, podczas gdy włosy kręcone prezentują bardziej zdefiniowane, podkreślone skręty. Na szczęście odżywki do ich pielęgnacji cechują się bardzo zbliżonym działaniem, dlatego bez obaw znajdziesz dla siebie odpowiedni kosmetyk w ofercie Cosibella.

Właściwości odżywek do włosów falowanych

Naturalne odżywki do włosów falowanych to skuteczny sposób na świadomą, skuteczną pielęgnację. Jeśli zdecydujesz się na zakup tego kosmetyku, zwróć uwagę na skład, aby upewnić się, że zawiera składniki, które najlepiej odpowiadają twoim potrzebom, takie jak np. proteiny lub emolienty. Mogą korzystnie wpływać na włosy, między innymi poprzez:

  • Nawilżanie - odżywki zawierają składniki nawilżające, takie jak aloes, kwas hialuronowy oraz miód, które chronią włosy przed wysuszeniem i łamliwością.
  • Odżywianie - zawierają składniki odżywcze, takie jak oleje roślinne oraz proteiny, które wzmacniają włosy, zwiększają ich elastyczność i poprawiają ogólną kondycję.
  • Ujarzmianie fal - skutecznie pomagają w zdefiniowaniu skrętu oraz ujarzmieniu puszenia, dzięki czemu twoje włosy będą bardziej podatne na stylizację oraz ładnie podkreślone.
  • Ochrona - wiele odżywek zawiera składniki tworzące delikatną warstwę ochronną, która chroni włosy przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak promieniowanie UV czy uszkodzenia mechaniczne.
pixel