Kwas hialuronowy

Ilość produktów: 923

DZIAŁANIE

Kwas hialuronowy wykazuje właściwości silnie nawilżające i regenerujące.

TYP SKÓRY

Polecany jest szczególnie skórze suchej, szorstkiej, wrażliwej, podrażnionej i dojrzałej. Nie wykazuje działania komedogennego, dlatego dobrze sprawdzi się także przy skórze mieszanej i tłustej.

CIEKAWOSTKA

Paradoksalnie kwas hialuronowy nie wykazuje działania złuszczającego, dlatego może być aplikowany po produktach z kwasami peelingującymi (AHA, BHA, PHA).

Kwas hialuronowy jest to kwas niewykazujący działania złuszczającego. Istnieją trzy rodzaje kwasu hialuronowego: ultramałocząsteczkowy (ULMW), małocząsteczkowy (LMW) oraz wielkocząsteczkowy (HMW). Im mniejsza masa cząsteczkowa, tym lepsze przenikanie kwasu przez barierę rogową naskórka. Często spotykany w produktach kosmetycznych hialuronian sodu to sól sodowa kwasu hialuronowego. Ze względu na mniejszą cząsteczkę lepiej przenika przez warstwę rogową naskórka i wiąże wodę w naskórku, dzięki czemu skutecznie ją nawilża. Kwas hialuronowy posiada większą cząsteczkę, przez co zostaje na powierzchni skóry i zapobiega utracie wody z naskórka.

W celu zasięgnięcia dodatkowej dawki informacji o kwasie hialuronowym zajrzyj na naszego bloga - Kwas hialuronowy w kosmetykach pielęgnacyjnych.

ilość produktów: 30/923
Kwas hialuronowy robi w kosmetyce zawrotną karierę. I nic dziwnego, bo to jedna z tych substancji aktywnych, która jest niezastąpiona w efektywnej pielęgnacji wielu różnych typów skór, w tym dojrzałych, przesuszonych, podrażnionych, ale też mieszanych czy tłustych. Wbrew temu, co można sądzić po nazwie tego składnika, kwas hialuronowy nie złuszcza naskórka, za to skutecznie go nawilża, chroniąc przed utratą wilgoci i wiążąc wodę w naskórku. Jak jeszcze działa kwas hialuronowy? Zmniejsza łuszczenie skóry, działa przeciwzapalnie, poprawia elastyczność cery i wygładza drobne zmarszczki, zwiększa przenikanie składników aktywnych w głąb skóry. Kwas hialuronowy występuje w trzech rodzajach: jako kwas ultramałocząsteczkowy (ULMW), małocząsteczkowy (LMW) i wielkocząsteczkowy (HMW). Zasada jest prosta: im mniejsza masa cząsteczkowa, tym lepsze przenikanie kwasu przez barierę rogową naskórka.

Gdzie znajdziesz kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy może kojarzyć się ze stosowanymi w medycynie estetycznej wypełniaczami, ale substancja ta jest też popularnym składnikiem wielu naturalnych kosmetyków do pielęgnacji twarzy, ciała, a nawet włosów czy skóry głowy. Znaleźć go można przede wszystkim w serach do twarzy, kremach (również tych pod oczy), tonikach, żelach myjących, szamponach i odżywkach do włosów, różnego rodzaju maskach (zarówno do twarzy, jak i do włosów). Co może ucieszyć miłośniczki wieloetapowej pielęgnacji, kosmetyki z kwasem hialuronowym można aplikować bezpośrednio po produktach z kwasami złuszczającymi, takimi jak AHA, BHA czy PHA.
pixel