Bist du in Deutschland? Cosibella auch!

Um Ihnen ein noch besseres Einkaufserlebnis zu bieten, leiten wir Sie zu unserem deutschen Shop weiter.

Die Produktpalette im Zielshop ist sorgfältig ausgewählt, um die Vorlieben und Bedürfnisse der deutschen Kunden zu erfüllen und ein umfassendes Einkaufserlebnis und einen persönlichen Service zu gewährleisten.

zapytaj eksperta

Oleje

Ilość produktów: 1276

Działanie

Oleje roślinne odżywiają, poprawiają elastyczność i chronią skórę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Zapobiegają także ucieczce wody z naskórka, dzięki czemu poprawiają jego nawilżenie.

Typ skóry

Głównie polecane są osobom ze skórą suchą, dojrzałą i wrażliwą. Odpowiednio dobrane, sprawdzą się również przy skórze tłustej, mieszanej, a nawet problematycznej.

Ciekawostka

Pozyskiwany z oliwek lub trzciny cukrowej skwalan to olejek, który doskonale współgra z każdą skórą. Świetnie zastępuje skwalen, czyli składnik naturalnie występujący w naszym sebum, który tracimy wraz z wiekiem.

Oleje bogate są w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, witaminy, antyoksydanty oraz inne naturalne związki organiczne. Wspomagają one odbudowę, regenerację i odżywianie skóry twarzy, ciała, włosów i paznokci.

Oleje dzielimy na schnące - przeznaczone dla osób ze skórą tłustą i z problemami, półschnące - dla cery normalnej i mieszanej oraz nieschnące - idealne dla skóry suchej, przesuszonej i dojrzałej. Posiadacze skóry tłustej i trądzikowej często rezygnują ze stosowania olejów w swojej pielęgnacji. Niepotrzebnie! Tłuszcze roślinne z pierwszej grupy, np. olej tamanu, konopny i z czarnuszki posiadają właściwości przeciwbakteryjne i łagodzące stany zapalne, i dedykowane są właśnie takim typom skóry. Oleje półschnące pochodzą, m.in. z pestek malin i słodkich migdałów. Natomiast olej z awokado czy makadamia to odżywcza bomba witaminowa dla cer szczególnie suchych.

Warto pamiętać, by oleje aplikować na zwilżoną skórę twarzy po toniku lub hydrolacie. Dzięki temu olej nie pozostawi nieprzyjemnego, tłustego filmu na skórze. Mogą być też stosowane w połączeniu z kremem lub jako ostatni etap w pielęgnacji.

Ze względu na swoje dobroczynne działanie nierafinowane oleje lub produkty na bazie olejów często są też wybierane przez przyszłe mamy do stosowania w trakcie ciąży lub dla delikatnej skóry dziecka.

Jeśli potrzebujesz większej dawki informacji na temat olejów i jak stosować je w swojej codziennej rutynie pielęgnacyjnej zajrzyj na wpisy naszego bloga - Pielęgnacja skóry przy użyciu olejków, Jak dobrać odpowiedni olej do cery?, Sprawdź swoją porowatość włosów!, Na co zwrócić uwagę przy dobieraniu kosmetyków do porowatości włosów?, Skwalan i bariera hydrolipidowa, Pielęgnacja skóry w czasie ciąży i w okresie karmienia piersią.