zapytaj eksperta

Skwalan

Ilość produktów: 443

DZIAŁANIE

Skwalan ma głównie właściwości nawilżające, natłuszczające, ujędrniające i przeciwstarzeniowe. Działa też regenerująco, przyczyniając się do odbudowy płaszcza lipidowego naskórka.

TYP SKÓRY

Skwalan nie ma działania komedogennego i jest odpowiedni dla każdego rodzaju skóry.

CIEKAWOSTKA

Skwalan jest stabilną formą skwalenu, który do lat 80. XX wieku pozyskiwano z wątroby rekinów. Obecnie w kosmetyce wykorzystuje się roślinne surowce z oliwy i trzciny cukrowej, a także otrębów ryżowych, nasion amarantusa i kiełków pszenicy.

Skwalen jest obecny w naszym sebum, jednak z wiekiem jego ilość spada. Dzięki tej zgodności idealnie sprawdzi się stosowany niezależnie od typu skóry. Polubią się z nim skóry zarówno wrażliwe, alergiczne, suche, jak i problematyczne, mieszane i tłuste, a także dojrzałe i z pierwszymi oznakami starzenia.

Czysty 100% skwalan jest też bezpieczny do stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią. Może też być nakładany na skórę całego ciała, twarzy, włosy i paznokcie. Jest bardzo lekki i dobrze się wchłania. Jak każdą formę olejową najlepiej aplikować go na zwilżoną tonikiem lub hydrolatem skórę. Dobrze sprawdzi się też w połączeniu z innymi olejami lub serum/kremem.

W celu uzyskania większej dawki informacji na temat skwalanu i jego działania koniecznie zajrzyj na naszego bloga - Skwalan i bariera hydrolipidowa.