zapytaj eksperta

Peptydy

Ilość produktów: 295

DZIAŁANIE

Peptydy przede wszystkim stymulują wzrost gęstości i jędrności skóry, minimalizują skutki starzenia się skóry oraz wspomagają funkcjonowanie jej gospodarki wodnej.

TYP SKÓRY

Zalecane są do stosowania głównie w pielęgnacji skóry dojrzałej, a także w kuracji przeciwzmarszczkowej u młodszych osób.

CIEKAWOSTKA

Dzięki swoim niewielkim rozmiarom peptydy są w stanie wnikać głęboko w skórę, co przyczynia się do skuteczności ich działania.

Peptydy można podzielić na: peptydy sygnałowe, które wpływają na wygładzenie drobnych zmarszczek, peptydy transportujące, pomocne w przenikaniu substancji aktywnych w głębokie warstwy skóry, a także neuropeptydy, nazywane „bezinwazyjnym botoksem”.

Jednym z pierwszych, a także najczęściej wykorzystywanych peptydów w formułach kosmetycznych jest peptyd sygnałowy - Matrixyl®, który stymuluje komórki do produkcji kolagenu, kwasu hialuronowego, elastyny oraz fibronektyny, przyczyniając się dzięki temu do spłycenia zmarszczek.

Coraz częściej wykorzystywanym składnikiem w formułach kosmetycznych są peptydy miedziowe, w tym Copper Tripeptide-1. Są to peptydy transportujące, które stymulują produkcję kolagenu, regenerują, niwelują wiotkość skóry oraz poprawiają jej ogólną kondycję.

Do neuropeptydów zaliczamy Argireline™, który równie skutecznie ujędrnia skórę i "wypełnia" zmarszczki mimiczne.

Zapraszamy do przeczytania wpisu na blogu na temat mechanizmu działania peptydów - Peptydy w kosmetykach oraz Jak opóźnić starzenie? Pielęgnacja przeciwstarzeniowa.

ilość produktów: 30/295