Bist du in Deutschland? Cosibella auch!

Um Ihnen ein noch besseres Einkaufserlebnis zu bieten, leiten wir Sie zu unserem deutschen Shop weiter.

Die Produktpalette im Zielshop ist sorgfältig ausgewählt, um die Vorlieben und Bedürfnisse der deutschen Kunden zu erfüllen und ein umfassendes Einkaufserlebnis und einen persönlichen Service zu gewährleisten.

zapytaj eksperta

Kwasy AHA/BHA/PHA

Ilość produktów: 592

DZIAŁANIE

W zależności od stężenia i rodzaju kwasy mają różne spektrum działania. Działają one złuszczająco lub nawilżająco, a także wykazują właściwości przeciwzapalne, rozjaśniające oraz wyrównujące koloryt skóry.

TYP SKÓRY

Głównie polecane są osobom ze skórą tłustą, mieszaną i problematyczną. Odpowiednio dobrane, sprawdzą się również przy skórze suchej, dojrzałej, a nawet wrażliwej i naczyniowej.

CIEKAWOSTKA

Kwas hialuronowy paradoksalnie nie należy do kwasów złuszczających. Występuje naturalnie w organizmie człowieka i odpowiada za nawilżanie oraz regenerację skóry.

Kwasy dzielimy na trzy grupy:

Kwasy AHA to alfahydroksykwasy. Wyróżnia się 7 rodzajów tych kwasów: kwas mlekowy, kwas glikolowy, kwas jabłkowy, kwas maleinowy, kwas cytrynowy, kwas winowy oraz kwas migdałowy. Jak wcześniej wspomniano, w zależności od rodzaju kwasu i jego stężenia mogą one mieć m.in. właściwości nawilżające, złuszczające, przeciwzapalne, antybakteryjne, normalizujące czy przeciwzmarszczkowe.

Kwasy BHA to inaczej betahydroksykwasy i w tej grupie występuje tylko jeden kwas - kwas salicylowy. Wykazuje on właściwości keratolityczne i antybakteryjne, dlatego często wybierany jest przez osoby ze skórą tłustą i zanieczyszczoną.

Ostatnim rodzajem kwasów są kwasy PHA, gdzie wyróżniamy glukonolakton, glukoheptanolakton oraz kwas laktobionowy. To grupa z najłagodniejszą formą kwasów, które sprawdzą się przy cerach wrażliwych.

Niezalecane jest stosowanie kwasów w trakcie ciąży. Większości kwasów nie aplikujemy też latem. Opcjonalnie wybierzmy w tym okresie delikatniejsze kwasy - z grupy PHA lub kwas azelainowy czy kwas migdałowy. Nie powodują one podrażnienia skóry i sprawdzą się nawet przy cerach naczyniowych i wrażliwych. Należy pamiętać, że podczas kuracji kwasowej niezwykle ważna i niezbędna jest wysoka ochrona przeciwsłoneczna.

W celu zasięgnięcia większej dawki informacji na temat kwasów i doboru odpowiednich ich rodzajów zachęcamy do zajrzenia na naszego bloga - Kwasy AHA i BHA w kosmetyce – złuszczanie martwego naskórka, Kwasy The Ordinary co musisz o nich wiedzieć?, Podrażniona skóra po kwasach/retinolu - jak złagodzić suchą skórę po kuracjach złuszczających?