Peptydy

Ilość produktów: 263

DZIAŁANIE

Peptydy przede wszystkim stymulują wzrost gęstości i jędrności skóry, minimalizują skutki starzenia się skóry oraz wspomagają funkcjonowanie jej gospodarki wodnej.

TYP SKÓRY

Zalecane są do stosowania głównie w pielęgnacji skóry dojrzałej, a także w kuracji przeciwzmarszczkowej u młodszych osób.

CIEKAWOSTKA

Dzięki swoim niewielkim rozmiarom peptydy są w stanie wnikać głęboko w skórę, co przyczynia się do skuteczności ich działania.

Peptydy można podzielić na: peptydy sygnałowe, które wpływają na wygładzenie drobnych zmarszczek, peptydy transportujące, pomocne w przenikaniu substancji aktywnych w głębokie warstwy skóry, a także neuropeptydy, nazywane „bezinwazyjnym botoksem”.

Jednym z pierwszych, a także najczęściej wykorzystywanych peptydów w formułach kosmetycznych jest peptyd sygnałowy - Matrixyl®, który stymuluje komórki do produkcji kolagenu, kwasu hialuronowego, elastyny oraz fibronektyny, przyczyniając się dzięki temu do spłycenia zmarszczek.

Coraz częściej wykorzystywanym składnikiem w formułach kosmetycznych są peptydy miedziowe, w tym Copper Tripeptide-1. Są to peptydy transportujące, które stymulują produkcję kolagenu, regenerują, niwelują wiotkość skóry oraz poprawiają jej ogólną kondycję.

Do neuropeptydów zaliczamy Argireline™, który równie skutecznie ujędrnia skórę i "wypełnia" zmarszczki mimiczne.

Zapraszamy do przeczytania wpisu na blogu na temat mechanizmu działania peptydów - Peptydy w kosmetykach oraz Jak opóźnić starzenie? Pielęgnacja przeciwstarzeniowa.

ilość produktów: 30/263

Peptydy w kosmetykach

Peptydy to organiczne związki chemiczne, amidy powstające przez połączenie dwóch lub więcej cząsteczek aminokwasów wiązaniem peptydowym. Można je podzielić na: peptydy sygnałowe, które pomagają wygładzić drobne zmarszczki, peptydy transportujące, które ułatwiają przenikanie substancji aktywnych do głębszych warstw skóry oraz neuropeptydy, nazywane “bezinwazyjnym botoksem”. Te ostatnie zatrzymują przepuszczalność jonów sodu, a co za tym idzie - przepływ impulsów nerwów do mięśni. Głównym zadaniem peptydów w kosmetykach jest poprawa gęstości i jędrności skóry, zmniejszenie widoczności pierwszych objawów starzenia, poprawa owalu twarzy, ale też nawilżenie i odżywienie naskórka. Ich skuteczność wynika przede wszystkim z optymalnych rozmiarów, które ułatwiają przenikanie peptydów poprzez warstwy skóry.

Dla kogo kosmetyki z peptydami?

Kosmetyki z peptydami nie działają agresywnie, a ich stosowanie nie wiąże się ze skutkami ubocznymi. Mogą więc sięgać po nie wszyscy, nawet osoby, które mają cery naczyniowe lub wrażliwe. Będą najlepszym wyborem dla osób, które potrzebują przeciwstarzeniowej pielęgnacji, wypełnienia zmarszczek mimicznych czy poprawienia jędrności i gęstości skóry. Produkty z peptydami do włosów to remedium na suche i łamliwe pasma. W kontekście rozmaitych produktów kosmetycznych z peptydami, warto też zwrócić uwagę na ich podział na produkty z polipeptydami (są odpowiednie na zimę, działają ochronnie na cerę) oraz lipopeptydami, które stymulują wytwarzanie kolagenu i elastyny.
pixel