zapytaj eksperta

Propolis / Miód

Ilość produktów: 89

DZIAŁANIE

Propolis wykazuje działanie bakteriobójcze, przeciwzapalne i ochronne. Miód skutecznie podnosi poziom nawilżenia skóry i odżywia ją.

TYP SKÓRY

Kosmetyki z propolisem sprawdzą się w pielęgnacji każdego rodzaju cer. Ze względu na swoje właściwości szczególnie zalecane są w pielęgnacji skór problematycznych, tłustych i mieszanych.

CIEKAWOSTKA

Miód to naturalny antybiotyk i bardzo wartościowy składnik, dlatego warto przyswajać go do organizmu zarówno w produktach spożywczych, jak i stosować kosmetyki z jego zawartością.

Miód stanowi cenny surowiec leczniczy, dlatego jest substancją bardzo często wykorzystywaną w formułach kosmetyków. Główną grupą związków chemicznych obecnych w miodzie stanowią nawilżające cukry. Ponadto jest on bogaty w witaminy A, C oraz witaminy z grupy B, kwas foliowy, kwas pantotenowy, biotynę oraz inne mikroelementy, które pozytywnie wpływają na kondycję skóry.

Pokrewnym do miodu związkiem również stosowaną w kosmetyce jest propolis, czyli kit pszczeli. Ma on działanie kojące, przyspiesza gojenie się ran i reguluje pracę gruczołów łojowych. Preparaty z propolisem polecane są głównie dla osób z cerą trądzikową, tłustą, mieszaną, wymagającą odżywienia i regeneracji. Jednak sprawdzi się też w przypadku skóry suchej, wiotkiej i dojrzałej.

ilość produktów: 30/89