zapytaj eksperta

Peelingi do twarzy

Ilość produktów: 185

Kosmetyki peelingujące usuwają martwe komórki naskórka. Poprzez złuszczanie skóra ma szansę na samodzielną regenerację, odbudowę i wyrównanie faktury. Dzięki temu dodatkowo rozjaśnia się i lepiej przyswaja składniki aktywne. Wyróżniamy peelingi mechaniczne, enzymatyczne, a także kwasowe. Pamiętaj, aby peeling dobrać odpowiednio do swojego rodzaju skóry. Jeśli masz cerę problematyczną, naczyniową lub wrażliwą, lepszym wyborem będą peelingi chemiczne - na bazie kwasów lub enzymów. Każdy z nich znajdziesz w naszej ofercie!

ilość produktów: 30/185

Oczyszczanie twarzy to pierwszy krok porannej i wieczornej pielęgnacji. Jednak większość produktów przeznaczonych do wykonania tego zadania zawiera składniki, które wspierają usuwanie wyłącznie zewnętrznych zabrudzeń. Chodzi np. o makijaż, kurz czy nadmiar sebum. W dogłębnym oczyszczeniu głębokich porów skóry i pozbyciu się martwych komórek naskórka mogą pomóc substancje obecne w peelingach do twarzy.

Te produkty to uzupełnienie codziennej pielęgnacji. Mogą być stosowane przez osoby z różnymi typami cery. Warto jednak dobrać właściwy kosmetyk do rodzaju skóry. 

Jakie peelingi oferujemy w naszym sklepie?

Peelingi do twarzy różnią się formułami i składnikami aktywnymi. Dlatego można podzielić te produkty na 4 kategorie o różnym działaniu i zastosowaniu.

Peelingi mechaniczne

Peelingi mechaniczne zawierają drobinki grubo- lub drobnoziarniste, które wspomagają ścieranie naskórka i “odsłanianie” młodej skóry pod spodem. Są rekomendowane głównie dla cery tłustej. Wrażliwe i trądzikowe skóry powinny unikać tego peelingu, ponieważ może on podrażniać.

Peelingi enzymatyczne

Peelingi enzymatyczne mają bardzo łagodną formułę, która opiera się na naturalnych enzymach pozyskiwanych np. z owoców papai i ananasa. Wspierają one łagodne usuwanie zanieczyszczeń z głębokich porów skóry. 

Peelingi kwasowe

Peelingi kwasowe są nazywane także chemicznymi. W ich składzie znadują się kwasy AHA, BHA i/lub PHA. Pierwsze dwa składniki są intensywne i pomagają niwelować przebarwienia, usuwać martwy naskórek oraz normalizować produkcję sebum. Są rekomendowane dla każdego typu skóry, z wyjątkiem wrażliwej i naczynkowej. 

Dla delikatnych cer są polecane peelingi z kwasami PHA, które są łagodne i nie powodują podrażnień.

Peelingi peel-off

Peelingi peel-off zazwyczaj są dostępne w formie saszetek – tak jak maski do twarzy. Nakłada się je na twarz, a następnie pozostawia do wyschnięcia. Po odpowiednim czasie należy zmyć taki produkt ze skóry lub zerwać warstwę kosmetyku niczym plaster. 

Składniki obecne w peelingach peel-off pomagają usunąć zanieczyszczenia, które utknęły w głębokich porach skóry. 

Peeling do twarzy – jaki wybrać?

Każda skóra potrzebuje innej pielęgnacji. Dlatego nie można wybrać przypadkowego peelingu. Jeśli masz cerę:

  • suchą, wrażliwą, naczynkową i trądzikową – postaw na delikatne produkty, np. enzymatyczne bądź z kwasami PHA, które nie podrażnią naskórka;
  • tłustą lub mieszaną – możesz wybrać kosmetyki ze składnikami, które wspierają procesy mocno oddziałujące na skórę, np. preparaty mechaniczne, z kwasami AHA i BHA czy peel-off. 

Jeśli dobrze dobierzesz peeling, obecne w nim substancje pomogą uzyskać gładką, promienną cerę bez zaczerwienienia, podrażnień czy dyskomfortu. 

Jak korzystać z peelingu?

Peelingi do twarzy należy stosować dokładnie według wskazówek producenta, aby nie uszkodzić skóry. Pamiętaj, aby nie używać ich zbyt często, ponieważ może to doprowadzić do podrażnień. Wystarczy domowy zabieg 1-2 razy w tygodniu.

Peeling do twarzy urozmaici codzienne oczyszczanie skóry. Nie zapominaj o nim!