zapytaj eksperta

Żele do mycia twarzy

Ilość produktów: 180

Żele to produkty, które możesz stosować w porannej rutynie pielęgnacyjnej lub jako drugi etap oczyszczania twarzy, po wykonanym demakijażu. W naszym sklepie znajdziesz wiele propozycji żeli, które są bogate w rozmaite składniki aktywne. Dobierz odpowiedni produkt do potrzeb swojej skóry!

ilość produktów: 30/180

Żel do mycia twarzy to jeden z podstawowych produktów w łazience. Jest niezbędny podczas pierwszego etapu porannej i wieczornej pielęgnacji skóry. Nie należy pomijać sięgania po ten produkt, a dobranie odpowiedniego preparatu myjącego ma znaczenie dla kondycji Twojej cery. Regularne oczyszczanie twarzy może pomóc usunąć resztki makijażu i dokładnie oczyścić pory. Składniki obecne w żelach do mycia twarzy wspomagają procesy, które zapobiegają powstawaniu niedoskonałości. Dzięki swoim właściwościom wspierają też przygotowanie skóry do dalszej pielęgnacji.

Żel do mycia twarzy — jaki wybrać?

Codzienne oczyszczanie twarzy nie może powodować podrażnień, dyskomfortu czy innych problemów dermatologicznych. Skóra po umyciu powinna być miękka, gładka i przyjemna w dotyku. W uzyskaniu takiego efektu mogą pomóc składniki żelu do mycia twarzy, pod warunkiem że będą one dopasowane do Twojego typu cery. 

Jaki żel do skóry tłustej i mieszanej?

Skóra tłusta i mieszana charakteryzuje się tym, że produkuje nadmierną ilość sebum. W rezultacie dochodzi do zapychania się porów, a twarz nieestetycznie się świeci. Do oczyszczania takiego typu skóry wybieraj produkty ze składnikami, które wspierają procesy regulujące produkcję łoju. Pomogą one ograniczyć “błyszczenie się” cery i zapychanie się porów. Można także sięgnąć po kosmetyki z substancjami, które wspomagają działania antybakteryjne i przeciwzapalne, wspierają redukcję ryzyka pojawiania się niedoskonałości oraz pomagają nawilżać naskórek i koić podrażnienia.

Jaki żel do cery wrażliwej?

Skóra wrażliwa bardzo mocno reaguje na kontakt z czynnikami zewnętrznymi, np. z zimnem, ciepłem czy zanieczyszczeniami. Skutkuje to m.in. zaczerwienieniami, podrażnieniem i suchością. Aby nie pogłębić problemów, do oczyszczania cery wrażliwej wybieraj żele o łagodnym działaniu. Dobrym wyborem są kosmetyki na bazie delikatnych detergentów i składników, które wspomagają nawilżanie naskórka

Jaki żel do skóry trądzikowej?

Cera trądzikowa jest często pokryta licznymi zmianami. To sprawia, że jest jednocześnie bardzo wrażliwa. Trzeba obchodzić się z nią delikatnie, aby nie zaostrzyć problemów. Dlatego do jej oczyszczania wybieraj produkty ze składnikami, które wspierają procesy antybakteryjne i pomagają zabezpieczyć skórę przed wysuszeniem. 

Żel oczyszczający do twarzy — jak stosować?

Przed przystąpieniem do oczyszczania skóry żelem należy zmyć makijaż za pomocą odpowiedniego preparatu do demakijażu. Zawarte w nim składniki pomogą “z grubsza” usunąć zanieczyszczenia. 

Kolejne kroki to:

  • zwilżenie skóry wodą,
  • nałożenie niewielkiej ilości żelu do mycia twarzy na dłonie,
  • spienienie kosmetyku,
  • zaaplikowanie produktu na twarz,
  • wymasowanie skóry okrężnymi ruchami, miejsce po miejscu,
  • spłukanie kosmetyku wodą.

Pamiętaj, aby proces mycia nie trwał zbyt długo. Wystarczą 1-2 minuty. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami kosmetyków do oczyszczania twarzy, a także z produktami do dalszej pielęgnacji. Ich składniki pomogą Ci kompleksowo zadbać o skórę!