Propolis / Miód

Ilość produktów: 83

DZIAŁANIE

Propolis wykazuje działanie bakteriobójcze, przeciwzapalne i ochronne. Miód skutecznie podnosi poziom nawilżenia skóry i odżywia ją.

TYP SKÓRY

Kosmetyki z propolisem sprawdzą się w pielęgnacji każdego rodzaju cer. Ze względu na swoje właściwości szczególnie zalecane są w pielęgnacji skór problematycznych, tłustych i mieszanych.

CIEKAWOSTKA

Miód to naturalny antybiotyk i bardzo wartościowy składnik, dlatego warto przyswajać go do organizmu zarówno w produktach spożywczych, jak i stosować kosmetyki z jego zawartością.

Miód stanowi cenny surowiec leczniczy, dlatego jest substancją bardzo często wykorzystywaną w formułach kosmetyków. Główną grupą związków chemicznych obecnych w miodzie stanowią nawilżające cukry. Ponadto bogaty jest on w witaminy A, C oraz witaminy z grupy B, kwas foliowy, kwas pantotenowy, biotynę oraz inne mikroelementy, które pozytywnie wpływają na kondycję skóry.

Pokrewnym do miodu związkiem również stosowaną w kosmetyce jest propolis, czyli kit pszczeli. Ma on działanie kojące, przyspiesza gojenie się ran i reguluje pracę gruczołów łojowych. Preparaty z propolisem polecane są głównie dla osób z cerą trądzikową, tłustą, mieszaną, wymagającą odżywienia i regeneracji. Jednak sprawdzi się też w przypadku skóry suchej, wiotkiej i dojrzałej.

ilość produktów: 30/83

Propolis, nazywany także kitem pszczelim, to substancja wytwarzana i wykorzystywana przez pszczoły do ochrony ula. Zawiera wiele składników aktywnych, np. witaminy, A, C, D i E, biopierwiastki, flawonoidy i kwasy tłuszczowe. Propolis wspiera:

  • walkę z bakteriami i grzybami,
  • odżywianie i regenerowanie skóry,
  • procesy antyoksydacyjne,
  • łagodzenie podrażnień.

Ze względu na wiele właściwości propolis jest składnikiem chętnie wykorzystywanym w kosmetykach. Używa się go zwłaszcza w preparatach do pielęgnacji skóry suchej i trądzikowej. Jednak to nie wszystko. Produkty z propolisem można stosować bez względu na typ cery, dzięki czemu każdy może z nich korzystać.

Propolis w kosmetykach – gdzie można go znaleźć?

Propolis jest obecny głównie w składzie preparatów do pielęgnacji twarzy, np. w maskach i kremach. Ten składnik wspiera procesy regeneracji skóry. Jednak kit pszczeli można często spotkać także w pomadkach, masełkach i innych kosmetykach do ust. Ten składnik pomaga przywrócić miękkość i piękny wygląd ich naskórka. 

Sięgnij po kosmetyki z propolisem i wzbogać swoją pielęgnację o wszechstronną substancję aktywną.

pixel