zapytaj eksperta

Prebiotyki / Probiotyki / Fermenty

Ilość produktów: 409

DZIAŁANIE

Umożliwiają one utrzymanie prawidłowego mikrobiomu skóry, zapobiegają rozwojowi drobnoustrojów chorobotwórczych, działają przeciwzapalnie i wzmacniająco.

TYP SKÓRY

Kosmetyki z prebiotykami i probiotykami będą pomocne w pielęgnacji skóry tłustej, trądzikowej i problematycznej, a także suchej, wrażliwej i atopowej.

CIEKAWOSTKA

Nazwa "probiotyk" została zaczerpnięta z języka greckiego i oznacza „dla życia”. Po raz pierwszy została użyta w 1965 roku określając substancje wytwarzane przez mikroorganizmy, które stymulują wzrost człowieka i zwierzęcia.

Uważane za ''pożywkę dla pożytecznych drobnoustrojów'' prebiotyki powodują zwiększenie ich ilości, co dla nas wpływa bardzo korzystnie. Probiotyki z kolei to preparaty zawierające już kultury bakterii niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania naszego układu pokarmowego. Obie substancje ze względu na swoje dobroczynne działanie stają się coraz częściej wykorzystywanym składnikiem w formułach kosmetycznych. Często stanowią też dodatek w preparatach dla dzieci lub dla osób ze skórą podrażnioną i uszkodzoną, ponieważ koją, odżywiają i wzmacniają barierę ochronną naskórka.

Fermenty natomiast powstają przy zastosowaniu m.in. ekstraktów roślinnych z użyciem bakterii probiotycznych, czy drożdży. Wykorzystywane są często w kosmetykach anti-age ze względu na zwiększoną ilość przeciwutleniaczy, czy pobudzanie do produkcji kolagenu.

Jednym z najbardziej cenionych składników wykorzystywanym przez marki koreańskie jest bogaty w prebiotyki filtrat z grzybów Galactomyces. Reguluje on pracę gruczołów łojowych, działa antybakteryjnie i łagodząco.

Jeśli dodatkowo interesuje Cię azjatycki rytuał pielęgnacyjny koniecznie zerknij na wpis na naszym blogu - Koreańska pielęgnacja.