Serum z retinolem

Ilość produktów: 74

Retinol to bardzo ceniony składnik w branży kosmetycznej. Jego wielopoziomowe działanie odpowiada na wiele potrzeb różnych rodzajów skór. Po serum z retinolem warto sięgnąć, gdy skóra traci jędrność, pokrywa się oznakami starzenia lub zmaga się z trądzikiem. Urozmaić swoją pielęgnację z witaminą A!

ilość produktów: 30/74

Serum z retinolem, czyli pochodną witaminy A, są szczególnie polecane dla osób z cerą dojrzałą, tłustą i trądzikową. Składnik ten wspiera procesy anti-aging i normalizujące produkcję sebum. Po serum warto sięgnąć także w przypadku nierównomiernego kolorytu skóry – retinol wspomaga jej rozjaśnianie.

Ten rodzaj serum może być stosowane również przez osoby ze skórą suchą, wrażliwą czy naczynkową. Należy wówczas dobrać preparat z retinolem w małym stężeniu. Dzięki temu składnik nie podrażni wrażliwszego naskórka.

Serum z retinolem – jakie ma właściwości?

Retinol ma wiele właściwości. Wspiera:

  • normalizowanie pracy gruczołów łojowych,
  • wyrównywanie powierzchni skóry,
  • ujędrnianie naskórka,
  • powstawanie nowych komórek skóry.

Należy pamiętać, że stosowanie serum z tym składnikiem aktywnym może podrażniać naskórek. Dlatego należy używać produktów z retinolem w odpowiedniej ilości. W naszej ofercie znajdziesz serum o stężeniu tego składnika na poziomie od 0,2% (dla osób, które rozpoczynają przygodę z witaminą A) aż do 5% (dla osób, które stosowały wcześniej preparaty z retinolem).

Serum do twarzy z retinolem — na noc czy na dzień?

Retinol ma właściwości fotouczulające. Dlatego serum z tym składnikiem należy stosować na noc, a w ciągu dnia stosować krem z filtrami UV. Pomogą one zabezpieczyć skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Ponadto podczas stosowania kosmetyków z retinolem trzeba pamiętać o regularnym nawilżaniu naskórka.

Retinol może pomóc w walce z procesem starzenia. Dlatego warto regularnie sięgać po serum z tym składnikiem aktywnym.

pixel