Toniki do twarzy

Ilość produktów: 344

FUNKCJA

Tonik często mylnie jest uznawany za produkt oczyszczający. Ma on jednak za zadanie przywrócić fizjologiczny, lekko kwaśny odczyn pH naszej skóry. Dzięki niemu działanie następnie zastosowanych produktów będzie skuteczniejsze.

APLIKACJA

Tonizowanie to baza do dalszej pielęgnacji. Stosuj tonik codziennie rano i wieczorem, zaraz po dokładnym oczyszczeniu twarzy. Następnie przystępuj do dalszych kroków rutyny pielęgnacyjnej.

TIP

Tonik na bazie kwasów AHA, BHA lub PHA jest produktem złuszczającym. Dlatego, jeśli producent nie zaleca inaczej, aplikuj go najlepiej kilka razy w tygodniu wieczorem, zamiennie z tonikiem nawilżającym.

W celu zasięgnięcia większej dawki informacji koniecznie zajrzyj do wpisów blogowych - W jakiej kolejności nakładać krem, serum, tonik czy kwas?, Ochrona skóry przed słońcem, Tonik czy hydrolat? Czym się różnią oba produkty?.

ilość produktów: 30/344
Tonik to kosmetyk bardzo ważny w codziennej rutynie pielęgnacyjnej. Niestety często bywa pomijany lub uznawany za produkt, którego zadaniem jest oczyszczać cerę z zanieczyszczeń czy makijażu. Nic bardziej mylnego! Toniki służą przede wszystkim tonizacji skóry, czyli przywróceniu jej prawidłowego, fizjologicznego poziomu pH (poziomu kwasowości i zasadowości). Dlaczego to takie ważne? Bo produkty do demakijażu, podobnie zresztą jak sama woda, zmieniają pH z kwaśnego na zasadowy. Jedynie kwaśny odczyn sprawia, że skóra chroniona jest przed rozwojem bakterii, a jej równowaga mikrobiologiczna jest zachowana. Wierz nam lub nie, ale przemywanie twarzy wacikiem nasączonym tonikiem może diametralnie wpłynąć na kondycję i wygląd Twojej skóry już w krótkim czasie! Toniki sprawiają, że zdecydowanie efektywniejsze jest stosowanie kolejno aplikowanych na twarz kosmetyków, takich jak krem czy serum. Mają też szereg innych zalet, w zależności od składu.

Jakie toniki wybrać? Sprawdź skład!

Zasadniczo toniki bazuje na wodzie, w której rozpuszczone są cenne substancje aktywne, które decydują o tym, jak dany produkt działa na skórę. Przykład? Toniki z kwasami PHA, BHA czy AHA złuszczają cerę, przeciwdziałają zaskórnikom, rozjaśniają przebarwienia i pomagają poprawić stan skóry trądzikowej. Tonik z ekstraktem z wąkroty azjatyckiej, korzenia traganka błoniastego, hialuronianem sodu czy z wodą różaną będzie miał właściwości przeciwzapalne i nawilżające. Toniki można zastąpić tak zwanymi wodami kwiatowymi, czyli hydrolatami.
Aby zapewnić Ci jak najlepsze wrażenia z robienia zakupów na naszej stronie wykorzystujemy pliki cookie. Korzystając z naszych usług akceptujesz ich używanie. Więcej na ich temat możesz dowiedzieć się z polityki prywatności.
Zamknij
pixel