zapytaj eksperta

Toniki do twarzy

Ilość produktów: 378

Zadaniem toniku jest przywrócenie skórze fizjologicznego pH, czyli lekko kwaśnego odczynu. Jest bazą do kolejnych kroków pielęgnacyjnych. Tonik może być wzbogacony rozmaitymi substancjami aktywnymi, które poszerzają jego właściwości i są kierowane do konkretnego typu i potrzeb skóry. Zajrzyj do naszej oferty i sprawdź, jakie toniki przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie!

ilość produktów: 30/378
Tonik to kosmetyk bardzo ważny w codziennej rutynie pielęgnacyjnej. Niestety często bywa pomijany lub uznawany za produkt, którego zadaniem jest oczyszczać cerę z zanieczyszczeń czy makijażu. Nic bardziej mylnego! Toniki służą przede wszystkim tonizacji skóry, czyli przywróceniu jej prawidłowego, fizjologicznego poziomu pH (poziomu kwasowości i zasadowości). Dlaczego to takie ważne? Bo produkty do demakijażu, podobnie zresztą jak sama woda, zmieniają pH z kwaśnego na zasadowy. Jedynie kwaśny odczyn sprawia, że skóra chroniona jest przed rozwojem bakterii, a jej równowaga mikrobiologiczna jest zachowana. Wierz nam lub nie, ale przemywanie twarzy wacikiem nasączonym tonikiem może diametralnie wpłynąć na kondycję i wygląd Twojej skóry już w krótkim czasie! Toniki sprawiają, że zdecydowanie efektywniejsze jest stosowanie kolejno aplikowanych na twarz kosmetyków, takich jak krem czy serum. Mają też szereg innych zalet, w zależności od składu.

Jakie toniki wybrać? Sprawdź skład!

Zasadniczo toniki bazuje na wodzie, w której rozpuszczone są cenne substancje aktywne, które decydują o tym, jak dany produkt działa na skórę. Przykład? Toniki z kwasami PHA, BHA czy AHA złuszczają cerę, przeciwdziałają zaskórnikom, rozjaśniają przebarwienia i pomagają poprawić stan skóry trądzikowej. Tonik z ekstraktem z wąkroty azjatyckiej, korzenia traganka błoniastego, hialuronianem sodu czy z wodą różaną będzie miał właściwości przeciwzapalne i nawilżające. Toniki można zastąpić tak zwanymi wodami kwiatowymi, czyli hydrolatami.