SPF - filtry przeciwsłoneczne

Ilość produktów: 338

DZIAŁANIE

Filtry przeciwsłoneczne chronią przed promieniowaniem UV. Tym samym zapobiegają powstawaniu przebarwień i spowalniają proces starzenia skóry.

TYP SKÓRY

Zalecane są do stosowania dla każdego rodzaju skóry, a szczególnie naczyniowej, wrażliwej i po zabiegach kosmetologicznych.

CIEKAWOSTKA

Aby filtr w pełni chronił naszą skórę powinien być nałożony w odpowiedniej ilości. Dawka, która jej odpowiada wynosi średnio tyle, co długość dwóch palców - wskazującego i środkowego.

Filtry przeciwsłoneczne są ważnym elementem codziennej, porannej pielęgnacji skóry, ponieważ chronią ją przed szkodliwym działaniem promieni ultrafioletowych. Polecamy aplikować krem z filtrem każdemu i przez cały rok. Zwłaszcza osoby ze skórą delikatną, z tendencją do powstawania zaczerwienień, podrażnioną lub odbywające kuracje kwasami, retinolem i innymi zabiegami uwrażliwiającymi skórę powinny pamiętać o ochronie przeciwsłonecznej. Należy także pamiętać, że oprócz promieniowania słonecznego, ze względu na pracę przed komputerem jesteśmy narażeni także na promieniowanie HEV i IR, które również negatywnie działa na skórę.

Filtry ochronne możemy podzielić na filtry fizyczne takie jak tlenek cynku i tlenek tytanu oraz chemiczne. Filtry fizyczne odbijają promieniowanie słoneczne i są zalecane szczególnie dla dzieci i kobiet w ciąży, a filtry chemiczne działają na zasadzie pochłaniania promieniowania UV.

SPF (Sun Protection Factor) to wskaźnik ochrony przeciwsłonecznej, który określa poziom ochrony przed promieniowaniem UVB. Jeśli zależy nam na najskuteczniejszej ochronie sięgajmy po SPF 30 lub wyższy.

Zachęcamy do sięgnięcia po większą dawkę informacji na temat filtrów przeciwsłonecznych, które opisaliśmy na blogu - Ochrona skóry przed słońcem, Jak opóźnić starzenie? Pielęgnacja przeciwstarzeniowa, Pielęgnacja skóry naczyniowej, Pielęgnacja cery wrażliwej, Koreańska pielęgnacja.

ilość produktów: 30/338
Filtry przeciwsłoneczne SPF to składniki aktywne w kosmetykach do twarzy, ciała i włosów, których głównym zadaniem jest ochrona przed promieniowaniem ultrafioletowym UVB, które nie tylko wywołuje pożądaną przez wiele kobiet wakacyjną opaleniznę, ale też powoduje przebarwienia i przyspiesza proces starzenia się skóry. Marki kosmetyczne opracowują produkty z filtrami UVB dla różnych typów skór, w tym również tłustych, problematycznych, naczynkowych. Należy je stosować przez cały rok, również zimą. Są obligatoryjne w czasie stosowania uwrażliwiających na słońce zabiegów kosmetycznych (takich jak depilacja laserowa, mikrodermabrazja igłowa) lub w okresie stosowania kosmetyków z retinolem czy z kwasami.

Jak rozumieć oznaczenia na kosmetykach z filtrami SPF?

SPF oznacza Sun Protection Factor, czyli wskaźnik ochrony przeciwsłonecznej. Pomnożony przez liczbę minut, którą możesz spędzić na słońcu bez poparzenia, informuje o czasie bezpiecznego przebywania w kąpieli słonecznej. Filtry przeciwsłoneczne SPF dzielimy na filtry fizyczne, inaczej mineralne (to znane z kosmetyków naturalnych do makijażu i pielęgnacji tlenek cynku i tlenek tytanu), a także filtry chemiczne (sztuczne). Te pierwsze odbijają promieniowanie słoneczne, a drugie pochłaniają promieniowanie UV. Warto pamiętać, żę SPF określa stopień ochrony skóry przed promieniowaniem UVB, a nie UVA, które także są wysoce szkodliwe (promienie UVA penetrują skórę jeszcze głębiej niż UVB). Wybierając kremy ochronne, warto sprawdzić na opakowaniu zarówno oznaczenia dotyczące ochrony przed promieniami UVA, jak i UVB.
Aby zapewnić Ci jak najlepsze wrażenia z robienia zakupów na naszej stronie wykorzystujemy pliki cookie. Korzystając z naszych usług akceptujesz ich używanie. Więcej na ich temat możesz dowiedzieć się z polityki prywatności.
Zamknij
pixel